Доступність посилання

ТОП новини

У США зняли «максимально правдивий» серіал про Чорнобильську аварію


Кадр з фільму «Чорнобиль»

До річниці Чорнобильської катастрофи американський кабельний канал HBO презентує міні-телесеріал «Чорнобиль», заснований на реальних подіях трагедії 1986 року.

Сценарій п’ятисерійного серійного серіалу, перша серія якого матиме прем’єру 6 травня написав Крейг Мезин. Бюджет продюсери тримають у таємниці, однак відомо, що зйомки фінансували дві великі телекомпанії – американська HBO та британська Sky. Про коштовність проекту свідчать масштабні декорації реактора, залучення до роботи експертів із 14 країн світу та відомий акторський склад.

Історія Чорнобиля – це історія того, що відбувається, коли ми обманюємо, коли ігноруємо правду; коли влада вдає, що правда не є правдивою
Крейг Мейзин

«Зараз ця історія навіть важливіша для всіх, бо триває глобальна війна з правдою. Історія Чорнобиля – це історія того, що відбувається, коли ми обманюємо, коли ігноруємо правду; коли влада вдає, що правда не є правдивою. Але правда – це правда, і рано чим пізно ми заплатимо. Заплатять не ті, хто при владі, а звичайні люди», – розповів в ексклюзивному інтерв’ю «Голосу Америки» сценарист та продюсер фільму «Чорнобиль» Крейг Мейзин.

Ідея екранізувати історію про Чорнобиль з’явилась у Мейзина майже п’ять років тому. Про це розповіла виконавча продюсерка Джейн Фетерстоун, яка також є президентом кінокомпанії «Sister Pictures», яка знімала телесеріал.

«Крейг хотів дослідити Чорнобильську катастрофу. Не просто розповісти про факт самого вибуху, а дослідити від дня вибуху до розслідування обставин аварії через два роки, – щоб показати і операцію очищення реактора, і брехню про причини вибуху», – зазначила продюсерка.

Для знімальної групи було важливо показати, що Чорнобиль був глобальною проблемою, і тисячі людей, які працювали над ліквідацією катастрофи, насправді врятували Європу від радіоактивного забруднення.

Джейн Фетерстоун згадує, що після Чорнобильської аварії Європа була дуже близько до повної катастрофи.

«І лише жертвою багатьох людей вдалося це зупинити. Це залучення шахтарів, а також людей, які очищували дах реактора, людей, які змогли втримати радіацію. Звісно, вона все одно поширилась на дуже велику відстань, але її значною мірою стримали, і вона не накрила всю Європу», – сказала вона.

Вся Європа і весь світ у боргу перед тими ліквідаторами
Крейг Мейзин

«Вся Європа і весь світ у боргу перед тими ліквідаторами», – наголошує Крейг Мейзин.

«Я хотів показати всім неймовірний дух, мужність і волю людей, які кинулися на відкритий ядерний реактор. Вони зіткнулися з ним віч-на-віч. Вони літали над ним, плавали під ним, рили тунелі всередину нього. Багато з них віддали своє життя заради інших», – говорить Мейзин.

Продюсерка Джейн Фетерстоун розповідає: «Крейг досліджував тему надзвичайно ретельно. Звичайно, йому довелося додати діалоги і деякі події, щоб зробити фільм. Але факти абсолютно автентичні: костюми, сюжет, реквізити, дизайн настільки правдиві, наскільки це було можливо відтворити».

Ми сподіваємося, що люди з України, з Білорусі, коли дивитимуться цей серіал, відчують величезну гордість за себе та роль, яку вони зіграли в історії
Джейн Фетерстоун

«Ми сподіваємося, що люди з України, з Білорусі, коли дивитимуться цей серіал, відчують, що їх побачили: одяг, зачіски, взуття, традиції, культура – що все було правильно. Так ми виявляємо повагу. Сподіваюся, коли вони подивляться цей фільм, вони відчують величезну гордість за себе та роль, яку вони зіграли в історії», – пояснює автор сценарію.

Роль радянського чиновника Бориса Щербини зіграв відомий скандинавський актор Стеллан Скарсґарт. Валерія Легасова, який очолював державну комісію з ліквідації на АЕС – британець Джаред Гарріс, а його колега Емілі Вотсон – в ролі фізика-ядерника, що намагається встановити причини вибуху.

Це те, заради чого стають акторами
Емілі Вотсон

«Я дуже рада взяти участь у цьому проекті. Це те, заради чого стають акторами. Це був чудовий досвід», – сказала в інтерв’ю акторка Емілі Вотсон.

Знімали серіал в Литві та Україні, зокрема у Прип’яті та в Києві. Одним із найбільших викликів перед знімальною групою стало відтворення макетів ядерного реактора.

«Зйомки всього серіалу – це був великий виклик. Ми повинні були відтворити реактор до вибуху і після вибуху, і це масштабна річ», - ділиться досвідом продюсерка Ферерстоун.

Автор сценарію Крейг Мейзин має українські коріння. Каже, це допомогло йому відчути глибину трагедії.

«Я хочу, щоб кожен, хто побачить цей фільм, дійсно подумав про те, як функціонує світ. І щоб глядач запитував себе, чого вартує те, щоб просто плисти за течією і ігнорувати речі, які можуть бути незручними або про які ви не хочете думати. Ось про це Чорнобиль», – зазначив Крейг Мейзин.

Так, це буде боляче, але я хочу, щоб вони відчули цей зв'язок
Крейг Мейзин

«Я хочу, щоб вони знали, так, це буде боляче, але я хочу, щоб вони відчули цей зв'язок і ці переживання, яке мали їхні батьки і матері, їхні брати і сестри, і всі люди, які там досі живуть», – додав він.

За інформацією каналу HBO, телесеріал «Чорнобиль» показуватимуть в Америці, Європі та Азії.​

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG