Доступність посилання

ТОП новини

Гральний бізнес: заборонити можна, контролювати – ні


Ужгород – Гральний бізнес в Ужгороді став некерованим процесом, вважає міська влада. Тому від початку червня вона вирішила заборонити гральний бізнес у місті взагалі. Переважна більшість мешканців схвалює таке рішення, приватні підприємці, яких рішення торкнулося, невдоволені. А міліція поки що не дуже уявляє, як контролюватиме ситуацію.

Гральний бізнес в Ужгороді забороняють уже вдруге за останні два роки. Перша спроба нічим не завершилася, і зараз міська влада вирішила знову навести лад у цьому виді діяльності.

Перший заступник міського голови Ужгорода Володимир Бобков стверджує, що гральні заклади систематично порушують встановлені правила їхнього функціонування: не дотримуються графіку роботи, порушують вимоги щодо облаштування приміщень, дозволяють грати неповнолітнім та сприяють грі в борг, що суворо заборонено. До того ж користь для міського бюджету від грального бізнесу практично нульова, а ось шкоди для людей багато, вважає Володимир Бобков.

«Це біда для населення міста Ужгорода, це проблеми. Цивілізований світ вирішує ці питання дуже просто: створюються окремі центри, де цей бізнес розвивається. І у нас потрібно навести в цьому певний лад, тому що скільки не було ухвалено рішень, що це має функціонувати в закритих приміщеннях із певним режимом роботи, та це не виконується», – скаржиться представник міського керівництва.

Біда: гральними автоматами захоплюються діти

Програють в автоматах і зарплати, і майно, і ледь не самих себе. Так скаржаться на одноруких бандитів ужгородці. Вони нарікають, що місто перетворилося на суцільний гральний майданчик, і найбільше болить, коли захоплюються цим діти.

А для 32-річної ужгородки Мар’яни Світлинець проблема гральних автоматів взагалі переросла в трагедію.

«Для мене це дуже болісна проблема, я дуже хочу, щоб із цим нарешті у місті розібралися. У нас був трагічний випадок у родині, коли син викрав гроші і пішов грати в гральні автомати. Тому я дуже хочу, щоб гральний бізнес в Ужгороді заборонили!» – каже мешканка міста.

Підприємці, які займаються гральним бізнесом, невдоволені

Приватний підприємець Таміла Сабов має чотири ігрові автомати. Для того, щоб купити їх, вона взяла кредит. Досі заробляла стільки, що могла і повертати його, і залишалися якісь гроші на проживання.

Таміла переконує, що офіційно платить податки за те, що займається цим бізнесом, і зараз переймається тим, що доведеться його закрити.

«Якби були хоч попередили, що будуть забороняти ігровий бізнес! Хоч би місяць дали, щоб щось вигадати чи в якісь приміщення занести. Ми ж теж люди, набрали кредитів, а тепер що маємо робити, як їх повертати?» – бідкається вона.

Сьогодні, на третій день заборони грального бізнесу, більшість гральних закладів в Ужгороді все ще працює. Правда, з багатьох відкритих та людних місць Ужгорода гральні автомати таки зникли, хоча не відомо, чи прибрали їх назовсім, чи просто заховали до слушного моменту, чи перенесли в потаємні місця.

Ужгородські чиновники сподіваються, що лад із цим бізнесом найближчим часом таки наведе міський відділ міліції, на якого й покладені функції з виконання ухвали.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG