Доступність посилання

ТОП новини
19 Листопад 2018, Київ 23:59

Афганці, якій чоловік відрізав носа, робитимуть операцію у Туреччині


20-річна Реза Ґюль у лікарні разом зі своєю дитиною, 19 січня 2016 року

Афганська жінка, якій її чоловік відрізав ніс, наразі перебуває у Туреччині, де їй мають зробити пластичну операцію з його відновлення.

За повідомленням медиків лікарні в Анкарі, для відновлення носа 20-річкій Резі Ґюль може знадобитися кілька операцій, що забере до чотирьох тижнів.

5 лютого, спілкуючись з журналістами у госпіталі, Реза Ґюль розповіла, що її насильно видали заміж, коли вона була ще підлітком і що упродовж шести років вона потерпала від домашнього насилля.

«Мої батько і мати без мого відома видали мене заміж за цього чоловіка. Вони сказали, що це іслам, що він є мусульманином і що це буде добре для мене», – розповіла Реза.

19 січня влада північно-західної провінції Афганістану Фар’яб повідомила, що чоловік відрізав ніс своїй дружині. Інцидент стався у віддаленому селі 17 січня. Резу Ґюль шпиталізували вранці 18 січня. 25-річний чоловік Мохаммад Хан втік із села після нападу.

Фото жінки, що з’явилося в інтернеті, викликало обурення в Афганістані, активісти почали вимагати покарання для нападника.

Домашнє насильство проти жінок є поширеним в Афганістані.

Як повідомив голова правозахисної комісії провінції Фар’яб Хафізулла Фетрат, насильство в регіоні зросло на щонайменше 30 відсотків за останній рік.

XS
SM
MD
LG