Атака російського дрона на укриття ЧАЕС, 14 лютого 2025 року
Голова Державної служби з надзвичайних ситуацій Андрій Даник заявив, що навіть через десятки років після аварії на Чорнобильській АЕС небезпека не зникла.
«39 років з дня Чорнобильської катастрофи… Це трагедія, яка змінила хід історії… Та навіть через десятиліття небезпека не зникла. Російські війська повністю ігнорують трагічний досвід минулих літ і намагаються атакувати зону відчуження і захопити об’єкти ЧАЕС. Уже три роки в заручниках Запорізька АЕС, і світ живе в очікуванні найгіршого», – цитує Даника пресслужба ДСНС.
«Ворожі влучання, вибухи, пожежі — усе це нагадує: загроза нікуди не зникла. Але ми вистоїмо. Бо за нами – правда. І пам’ять про тих, хто ціною життя довів: герої існують», – додав він.
26 квітня минає 39 років з дня Чорнобильської катастрофи.
У лютому цього року влада України повідомила, що російський ударний дрон із фугасною бойовою частиною влучив в укриття зруйнованого 4-го енергоблоку Чорнобильської атомної станції. Укриття на ЧАЕС було пошкоджене, осередки тління і займання ліквідовували близько місяця.
Фотожурналістка про ЧАЕС та СРСР: «Найстрашніше – не аварія, а те, що було після»
1/12Івлєва каже, що вона змогла увійти в четвертий реактор завдяки фізикам, з якими вона подружилася. «Це було не по блату»,– зазначає вона. «Блат і дружба – це різні речі. Дружба – це якраз те, що існує всупереч блату»
Вікторія Івлєва – перша журналістка, яка сфотографувала зсередини четвертий енергоблок Чорнобильської АЕС. За цю роботу вона отримала найпрестижнішу для фотожурналіста нагороду – World Press Photo Golden Eye. В інтерв'ю Радіо Свобода Івлєва згадує, як їй вдалося проникнути в зруйнований реактор за допомогою деяких вчених і говорить, про моторошну атмосферу, яка була там
Посилання для територій, де сайт Радіо Свобода заблокований
2/12Зруйнований машинний зал свідчить про ядерну аварію чотири роки тому. «Я думаю, що Чорнобиль зіграв дуже важливу роль в майбутньому Радянського Союзу»,– говорить Івлєва. «Ця трагедія сильно вплинула на тодішнього радянського лідера Михайла Горбачова і його ставлення до Союзу»
Вікторія Івлєва – перша журналістка, яка сфотографувала зсередини четвертий енергоблок Чорнобильської АЕС. За цю роботу вона отримала найпрестижнішу для фотожурналіста нагороду – World Press Photo Golden Eye. В інтерв'ю Радіо Свобода Івлєва згадує, як їй вдалося проникнути в зруйнований реактор за допомогою деяких вчених і говорить, про моторошну атмосферу, яка була там
Посилання для територій, де сайт Радіо Свобода заблокований
3/12«Це був остаточний доказ того, що природа живе за своїми власними законами і що хмара не зупиняється на кордоні», – говорить Івлєва
Вікторія Івлєва – перша журналістка, яка сфотографувала зсередини четвертий енергоблок Чорнобильської АЕС. За цю роботу вона отримала найпрестижнішу для фотожурналіста нагороду – World Press Photo Golden Eye. В інтерв'ю Радіо Свобода Івлєва згадує, як їй вдалося проникнути в зруйнований реактор за допомогою деяких вчених і говорить, про моторошну атмосферу, яка була там
Посилання для територій, де сайт Радіо Свобода заблокований
4/12Зруйнований машинний зал. Івлєва каже, що вона не відчула ніякого страху під час зйомки всередині реактора: «Я не відчувала нічого, крім зацікавленості»
Вікторія Івлєва – перша журналістка, яка сфотографувала зсередини четвертий енергоблок Чорнобильської АЕС. За цю роботу вона отримала найпрестижнішу для фотожурналіста нагороду – World Press Photo Golden Eye. В інтерв'ю Радіо Свобода Івлєва згадує, як їй вдалося проникнути в зруйнований реактор за допомогою деяких вчених і говорить, про моторошну атмосферу, яка була там
Посилання для територій, де сайт Радіо Свобода заблокований
5/12Івлєва каже, однак, що їй було відомо про ризики. «Я знала, що я робила не дуже безпечну справу, де все навколо говорить про небезпеку. Я зрозуміла, що це не найкрасивіше місце на Землі»
Вікторія Івлєва – перша журналістка, яка сфотографувала зсередини четвертий енергоблок Чорнобильської АЕС. За цю роботу вона отримала найпрестижнішу для фотожурналіста нагороду – World Press Photo Golden Eye. В інтерв'ю Радіо Свобода Івлєва згадує, як їй вдалося проникнути в зруйнований реактор за допомогою деяких вчених і говорить, про моторошну атмосферу, яка була там
Посилання для територій, де сайт Радіо Свобода заблокований
6/12Вчені у спеціальному захисному одязі (зліва) і сосна-мутант на тлі атомної електростанції. «Я була з людьми, які знали дуже добре, як і куди йти, щоб звести до мінімуму небезпеку, – говорить Івлєва. – Це було нескінченно цікаво, тому що жодні журналісти не мали сюди доступу раніше»
Вікторія Івлєва – перша журналістка, яка сфотографувала зсередини четвертий енергоблок Чорнобильської АЕС. За цю роботу вона отримала найпрестижнішу для фотожурналіста нагороду – World Press Photo Golden Eye. В інтерв'ю Радіо Свобода Івлєва згадує, як їй вдалося проникнути в зруйнований реактор за допомогою деяких вчених і говорить, про моторошну атмосферу, яка була там
Посилання для територій, де сайт Радіо Свобода заблокований
7/12Зруйнований машинний зал. «Я була одягнена в спеціальний одяг, в якому було дуже важко рухатися. Гумові чоботи, спеціальні рукавички, пластиковий костюм. Це не була прогулянка»
Вікторія Івлєва – перша журналістка, яка сфотографувала зсередини четвертий енергоблок Чорнобильської АЕС. За цю роботу вона отримала найпрестижнішу для фотожурналіста нагороду – World Press Photo Golden Eye. В інтерв'ю Радіо Свобода Івлєва згадує, як їй вдалося проникнути в зруйнований реактор за допомогою деяких вчених і говорить, про моторошну атмосферу, яка була там
Посилання для територій, де сайт Радіо Свобода заблокований
8/12Даючи інтерв’ю для The New York Times у 1991 році, через п'ять років після аварії, Івлєва сказала про чоловіків, які працювали всередині реактора, коли вона робила цю світлину: «Ці хлопці – мої друзі. І я дивлюся на них і думаю: «О, Боже! Я скоро побачу їх в труні!»
Вікторія Івлєва – перша журналістка, яка сфотографувала зсередини четвертий енергоблок Чорнобильської АЕС. За цю роботу вона отримала найпрестижнішу для фотожурналіста нагороду – World Press Photo Golden Eye. В інтерв'ю Радіо Свобода Івлєва згадує, як їй вдалося проникнути в зруйнований реактор за допомогою деяких вчених і говорить, про моторошну атмосферу, яка була там
Посилання для територій, де сайт Радіо Свобода заблокований
9/12Жінки, які ще працюють на функціонуючих блоках електростанції, вимірюються на радіоактивні випромінювання. Робота Івлєвої всередині четвертого реактора на Чорнобильській АЕС принесла їй премію World Press Photo award у 1992 році в категорії «Наука і техніка»
Вікторія Івлєва – перша журналістка, яка сфотографувала зсередини четвертий енергоблок Чорнобильської АЕС. За цю роботу вона отримала найпрестижнішу для фотожурналіста нагороду – World Press Photo Golden Eye. В інтерв'ю Радіо Свобода Івлєва згадує, як їй вдалося проникнути в зруйнований реактор за допомогою деяких вчених і говорить, про моторошну атмосферу, яка була там
Посилання для територій, де сайт Радіо Свобода заблокований
10/12В есе, яке було опубліковано минулого року до 30-ї річниці Чорнобильської катастрофи, Івлєва згадала, як сонячні промені пропливали крізь отвір у саркофазі, який герметизує четвертий реактор. «Крихітні частинки пилу, які танцюють в цих променях, перетворили цей апокаліпсис у вид дивної театральної краси. – говорить вона. – Я більше ніколи не бачила такого смертельного видовища»
Вікторія Івлєва – перша журналістка, яка сфотографувала зсередини четвертий енергоблок Чорнобильської АЕС. За цю роботу вона отримала найпрестижнішу для фотожурналіста нагороду – World Press Photo Golden Eye. В інтерв'ю Радіо Свобода Івлєва згадує, як їй вдалося проникнути в зруйнований реактор за допомогою деяких вчених і говорить, про моторошну атмосферу, яка була там
Посилання для територій, де сайт Радіо Свобода заблокований
11/12«Тому що охоронці знали хлопців в обличчя, вони дозволили всім нам увійти, не звертаючи на це уваги», – написала Івлєва в своєму есе минулого року
Вікторія Івлєва – перша журналістка, яка сфотографувала зсередини четвертий енергоблок Чорнобильської АЕС. За цю роботу вона отримала найпрестижнішу для фотожурналіста нагороду – World Press Photo Golden Eye. В інтерв'ю Радіо Свобода Івлєва згадує, як їй вдалося проникнути в зруйнований реактор за допомогою деяких вчених і говорить, про моторошну атмосферу, яка була там
Посилання для територій, де сайт Радіо Свобода заблокований
12/12У своєму есе Івлєва зазначила, що, хоча її фотографії з реактора були опубліковані в усьому світі, в Радянському Союзі опублікували лише деякі – у фотогалереї і деякілька чорно-білих світлин в газеті «Новая газета». «Я щаслива, що настав час опублікувати їх повністю», – писала вона.
Вікторія Івлєва – перша журналістка, яка сфотографувала зсередини четвертий енергоблок Чорнобильської АЕС. За цю роботу вона отримала найпрестижнішу для фотожурналіста нагороду – World Press Photo Golden Eye. В інтерв'ю Радіо Свобода Івлєва згадує, як їй вдалося проникнути в зруйнований реактор за допомогою деяких вчених і говорить, про моторошну атмосферу, яка була там
Форум