Доступність посилання

ТОП новини

Після закриття авіасполучення частина людей повертається до України поромом


Під час переходу морем всім, хто перебуває на борту порома, кілька разів робиться замірювання температури, а по прибуттю до температурного скринінгу додається огляд лікарем
Під час переходу морем всім, хто перебуває на борту порома, кілька разів робиться замірювання температури, а по прибуттю до температурного скринінгу додається огляд лікарем

22 березня порт Чорноморськ на Одещині з порту Карасу (Туреччина) прибуває вантажно-пасажирський пором. За інформацією кореспондента Радіо Свобода, на його борту перебуває близько ста людей.

Це в тому числі ті, хто не зміг дістатися додому повітряним транспортом через призупинення Україною міжнародного регулярного авіасполучення з іншими країнами у зв’язку з пандемією коронавірусної інфекції COVID-19.

За коментарем щодо протиепідемічних заходів, які здійснюватимуться, Радіо Свобода звернулося до головного державного санітарного лікаря на водному транспорті Миколи Голубятникова.

Читайте також: Авіакомпанії України, Білорусі та Латвії опиняться на межі виживання через коронавірус – експерти​

Лікар-епідеміолог зазначив, що під час переходу морем всім, хто перебуває на борту порома, кілька разів робиться замірювання температури, а по прибуттю до температурного скринінгу додається огляд лікарем із оцінюванням наявності чи відсутності клінічних ознак – кашлю, чхання, інших зовнішніх проявів хвороби

Пасажири заповнюють рекомендовані Міністерством охорони здоров’я анкети, в яких повинні зазначити в яких країнах були, куди прямують, та залишити свої контакти. Також вони отримують пам’ятку щодо самоізоляції та рекомендації куди мають звертатися при погіршенні самопочуття.

Експрес-тестування на COVІD-19 не проводиться.

Читайте також: Понад 1000 українців просять Зеленського допомогти повернутися з Індонезії

«Порядок такий, що здорові люди, які заявляють, що не мали прямого контакту із хворим на коронавірусну інфекцію, не обстежуються», – пояснив Голубятников.

Він додав, що таких людей «ставлять на облік» та здійснюють подальший контроль.

Як повідомляє пресслужба Чорноморського порту, напередодні в Чорноморськ із Батумі (Аджарія) прибув вантажно-пасажирський пором Greifswald, на борту якого було 118 людей, з яких 115 – громадяни України, двоє громадян Грузії та одна людина з Туркменістану.

Ще один пором із Батумі очікується найближчими днями.

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG