Доступність посилання

У Чернігові оголосили надзвичайну ситуацію: влада закликала жителів зробити запаси води

У Чернігові через аварію на каналізаційному колекторі оголосили надзвичайну ситуацію місцевого рівня
У Чернігові через аварію на каналізаційному колекторі оголосили надзвичайну ситуацію місцевого рівня

У Чернігові через аварію на каналізаційному колекторі оголосили надзвичайну ситуацію місцевого рівня, повідомив в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако.

«Аварія на каналізаційному колекторі на вулиці Глібова – надзвичайна ситуація місцевого рівня», – поінформував Ломако.

Він зазначив, що таке рішення ухвалили на оперативному засіданні міської комісії.

За словами в.о. мера, працівники КП «Чернігівводоканал» працюють на місці та шукають ділянку руйнування колектора, «повна інформація про пошкодження стане відомою зранку 5 жовтня, що допоможе визначити подальші рішення для ліквідації аварії».

Ломако наголосив, що «відключені 15 підвищувальних станцій, тобто вище 5-го поверху вода не подається. Керівники ЖЕКів та ОСББ отримали завдання забезпечити доступ жителям багатоповерхівок до приміщень у будинках, де можна набрати воду. Також «Чернігівводоканал» забезпечує підвіз води у ці мікрорайони».

Крім цього, за даними чиновника, працює станція перекачування стоків, а також триває демонтаж незаконних забудов на трасі колектору. В.о. міського голови порадив зробити запас води мінімум на одну добу, а далі про ситуацію жителів інформуватимуть.

Ломако зауважив, що колектор на вул. Глібова, діаметром 700 мм та протяжністю 7,7 км, збудовано в 70-х роках минулого століття. Він двічі відпрацював свій термін експлуатації. В 2019 році тут вже була серйозна аварія. Обстеження показало, що такий стан колектора – серйозна загроза для екології та функціонування міста.

«Вирішення проблеми – повна його заміна, бо верхня частина пошкоджена газовою корозією», – наголосив він.

27 серпня Державне агентство України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм повідомило, що в Росії спричинили масштабне забруднення річки Сейм. Забруднення поширилось по всій акваторії річки Сейм у межах Сумської області і дісталося Чернігівщини.

Для запобігання негативному впливу на здоровʼя населення, Київська обласна комісія ТЕБ та НС рекомендує не користуватися водою річки Десна, заборонити там купання та вилов риби в Десні, а також використання річкової води для господарських потреб та поїння худоби.

Також пресслужба Київської міської державної адміністрації зазначила, що вода, яка подається в будинки киян, – безпечна.

Російське отруєння українських річок: кадри з місць масового замору риби та головні загрози для людей (фотогалерея)

Машина ЗСУ з розпізнавальними знаками &laquo;курської операції&raquo; на дорозі до фронту неподалік річки Сейм.<br />
<br />
Ця річка стала однією з ключових точок під час наступу українських сил на Курську область, коли ЗСУ розбили всі мости через Сейм на її території.&nbsp;На думку аналітиків, знищення мостів&nbsp;через Сейм мало вирішальне значення &ndash; для Москви це ускладнило постачання її військ на південь від річки, а для ЗСУ &ndash; відкрило можливість затиснути російських військових&nbsp;у Глушківському районі Курської області
1/12 Машина ЗСУ з розпізнавальними знаками «курської операції» на дорозі до фронту неподалік річки Сейм.

Ця річка стала однією з ключових точок під час наступу українських сил на Курську область, коли ЗСУ розбили всі мости через Сейм на її території. На думку аналітиків, знищення мостів через Сейм мало вирішальне значення – для Москви це ускладнило постачання її військ на південь від річки, а для ЗСУ – відкрило можливість затиснути російських військових у Глушківському районі Курської області
Мертва риба на березі неподалік села Ладинка Чернігівської області, 12 вересня 2024 року.<br />
<br />
На Чернігівщині наразі забруднення фіксується точково і не має однорідного характеру. За словами в.о.&nbsp;голови Менської громади Чернігівської області Юрія Стальніченка, тільки на території Менщини було зібрано близько 4 тонн мертвої риби: &laquo;Не знали, чим її вивозити.&nbsp;Зараз мору риби вже у нас не спостерігається&raquo;
2/12 Мертва риба на березі неподалік села Ладинка Чернігівської області, 12 вересня 2024 року.

На Чернігівщині наразі забруднення фіксується точково і не має однорідного характеру. За словами в.о. голови Менської громади Чернігівської області Юрія Стальніченка, тільки на території Менщини було зібрано близько 4 тонн мертвої риби: «Не знали, чим її вивозити. Зараз мору риби вже у нас не спостерігається»
Риба у забрудненій воді
3/12 Риба у забрудненій воді
Місцева жителька села Ладинка приїхала подивитися на стан річки.<br />
<br />
За даними Міндовкілля, на сусідній Київщині якість води у межах норми, загибелі риби немає, показники розчиненого кисню не перевищені. Влада встановила у Київській та Чернігівській областях&nbsp;9 аераційних установок, аби зупинити поширення отруйних речовин течією Десни
4/12 Місцева жителька села Ладинка приїхала подивитися на стан річки.

За даними Міндовкілля, на сусідній Київщині якість води у межах норми, загибелі риби немає, показники розчиненого кисню не перевищені. Влада встановила у Київській та Чернігівській областях 9 аераційних установок, аби зупинити поширення отруйних речовин течією Десни
Мертва від хімікатів щука у течії Десни між селами Ягідне та Шестовиця у Чернігівській області. 12 вересня 2024 року.<br />
<br />
Річки Сейм та Десна самоочищуються, але, за словами директора Інституту гідробіології НАН України Сергія Афанасьєва, це відбувається поступово і може тривати роками. За його прогнозами, на відновлення екосистем Десни та Сейму знадобиться 2&ndash;3 роки
5/12 Мертва від хімікатів щука у течії Десни між селами Ягідне та Шестовиця у Чернігівській області. 12 вересня 2024 року.

Річки Сейм та Десна самоочищуються, але, за словами директора Інституту гідробіології НАН України Сергія Афанасьєва, це відбувається поступово і може тривати роками. За його прогнозами, на відновлення екосистем Десни та Сейму знадобиться 2–3 роки
Мешканець села Ковчин Іван Михайлович повертається до риболовлі на озерах, що розташовані неподалік забрудненої річки. &laquo;Воду з криниці п&rsquo;ємо, і в озерах риба ще лишилася&raquo;, &ndash; розповів чоловік
6/12 Мешканець села Ковчин Іван Михайлович повертається до риболовлі на озерах, що розташовані неподалік забрудненої річки. «Воду з криниці п’ємо, і в озерах риба ще лишилася», – розповів чоловік
Застереження від місцевої влади біля Десни у селі Авдіївка Новгород-Сіверської громади Чернігівської області. 12 вересня 2024 року
7/12 Застереження від місцевої влади біля Десни у селі Авдіївка Новгород-Сіверської громади Чернігівської області. 12 вересня 2024 року
Мертва і вже висохла риба на березі Десни неподалік Авдіївки
8/12 Мертва і вже висохла риба на березі Десни неподалік Авдіївки
По всіх селах, розташованих на Десні, діє заборона ловити рибу та купатися.&nbsp;12 вересня 2024 року
9/12 По всіх селах, розташованих на Десні, діє заборона ловити рибу та купатися. 12 вересня 2024 року
Туші мертвої риби видніються у водах Десни. Чернігівщина, 12 вересня 2024 року
10/12 Туші мертвої риби видніються у водах Десни. Чернігівщина, 12 вересня 2024 року
Десна вже без мору риби у межах села Ладинка Чернігівської області<br />
&nbsp;
11/12 Десна вже без мору риби у межах села Ладинка Чернігівської області
 
Держводагентство та Держекоінспекція здійснюють постійний моніторинг стану вод в Україні. Влада не рекомендує жителям Сумщини та Чернігівщини купатися у забруднених річках і радить навіть не використовувати їхню воду для господарчих потреб
12/12 Держводагентство та Держекоінспекція здійснюють постійний моніторинг стану вод в Україні. Влада не рекомендує жителям Сумщини та Чернігівщини купатися у забруднених річках і радить навіть не використовувати їхню воду для господарчих потреб
Назад
Вперед

Форум

XS
SM
MD
LG