Доступність посилання

ТОП новини

Чумак навів нові дані, скільки прокурорів пройшли атестацію


Віктор Чумак
Віктор Чумак

Заступник генерального прокурора, керівник Спеціалізованої прокуратури у військовій сфері і оборонно-промисловому комплексі Віктор Чумак навів нові дані про те, скільки прокурорів колишньої Генеральної прокуратури пройшли атестацію і залишилися працювати в новоствореному Офісі генерального прокурора.

Як сказав він в інтерв’ю Радіо Свобода, з 1 тисячі 339 прокурорів, які почали атестацію, успішно завершили її лише 629.

«Уявіть собі – атестація! Ніхто ніколи в країні такого не робив. Ніхто ніколи за 28 років в країні такого не робив. Причому ніхто ж не каже, що ця атестація була необ’єктивною. Так, будуть позови до суду, будуть, напевне, різні судові рішення. Я не сперечаюся», – сказав Чумак.

За його словами, одним із елементів атестації були анонімні комп’ютерні тести. «Ніхто не сказав, що вони були незаконні. Ніхто не сказав, що вони були несправедливі. Ніхто не сказав, що хтось міг якось підглянути або щось там зробити так, що хтось когось підтягнув», – наголосив він.

Інший елемент, співбесіди, проводили шість кадрових комісій, у які входили заступники генпрокурора, розповів Чумак. Крім того, сказав він, у комісії входили також «представники громадськості, плюс представники, які були делеговані міжнародними організаціями».

Заступник генпрокурора уточнив про останніх, що це були особи, делеговані країнами-донорами, які допомагають у реформі прокуратури, а саме країнами Європи, а також США.

Раніше, 2 січня, в день початку роботи нового Офісу генпрокурора замість ліквідованої Генпрокуратури, генеральний прокурор Руслан Рябошапка називав дещо інше число: за його словами, після атестації 1 тисяч 339 прокурорів у колишній ГПУ їх залишилося 610, і їм запропонували перейти до нового офісу.

XS
SM
MD
LG