Доступність посилання

ТОП новини

У країнах Балкан шириться епідемія COVID-19


Порожні вулиці столиці Сербії Белграда під час комендантської години, березень 2020 року

Коронавірусна інфекція COVID-19 шириться країнами, які раніше входили до складу Югославії. Це відбувається попри запроваджені владою обмежувальні заходи, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

У Сербії станом на вечір 22 березня зафіксували 222 хворих на COVID-19. Госпіталізовано 97 людей, у критичному стані перебувають 14. Померли дві особи літнього віку. У приміщеннях белградського ярмарку влаштували 3 тисячі місць для лікування хворих на випадок посилення епідемії, в інших містах готові ще три тисячі місць. До Белграда прибула команда лікарів із Китаю, які допомагатимуть сербським медикам у подоланні епідемії. Вони привезли захисні маски та інші необхідні засоби. У країні від 22 березня запроваджена комендантська година від 17:00 до 5:00. Особам, старшим від 65 років, взагалі заборонено виходити з помешкань.

Комендантська година запроваджена також у Північній Македонії, де зафіксовано 114 хворих і один летальний випадок, та в Боснії і Герцеговині, де захворіли 93 людини, одна померла. Першу жертву зафіксували і в Косові.

Тяжка ситуація в Хорватії погіршилася внаслідок землетрусу в Загребі, що стався вранці 22 березня. У країні зафіксували 254 хворих, минулого тижня померла одна людина.

Усі згадані країни закрили кордони. Призупинений міжміський і міський транспорт, відкриті лише магазини, які продають продовольчі товари. Життя в містах фактично замерло.

Експерти попереджають, що немає підстав для оптимізму. Наступний тиждень, на їхню думку, буде набагато важчий, оскільки від початку березня додому повернулося понад 100 тисяч громадян із країн Західної Європи, вражених коронавірусом.

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG