Доступність посилання

ТОП новини

CJP вимагає розслідувати вбивство російських журналістів у ЦАР


Про загибель трьох журналістів у Центральноафриканській Республіці стало відомо 31 липня
Про загибель трьох журналістів у Центральноафриканській Республіці стало відомо 31 липня

Міжнародний Комітет захисту журналістів (CJP) вимагає від влади Центральноафриканської Республіки, Росії й ООН негайно провести ретельне і прозоре розслідування вбивства журналіста Орхана Джемаля, оператора Кирила Радченка і режисера Олександра Расторгуєва у ЦАР.

Координатор організації Анжела Кінтал у своїй заяві наголосила, що «вбивство журналістів – найжорстокіша форма цензури» і не повинно залишитися безкарним.

Про загибель журналістів, які знімали фільм про діяльність російських найманців у ЦАР, стало відомо 31 липня. За однією з версій, їхній автомобіль обстріляли недалеко від міста Бангі. Повідомлялося також, що причиною нападу могла стати спроба пограбування, і що журналістів спочатку допитали, а потім убили.

Читайте також: «Вони знали, чим це може закінчитися». Все про загибель російських журналістів у ЦАР

Центр управління розслідуваннями, для якого Джемаль, Радченко і Расторгуєв знімали фільм, почав власну перевірку. В організації, яка є журналістським проектом Михайла Ходорковського, заявили, що вважають сумнівною версію влади ЦАР про причетність до вбивства членів ісламістського альянсу «Селека».

XS
SM
MD
LG