Доступність посилання

ТОП новини

У Дніпрі вимагають скасувати в школах День вшанування учасників бойових дій на території інших держав


Розпорядження про відзначення «Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав» профільний департамент Дніпропетровської ОДА розіслав органам освіти на місцях

На Дніпропетровщині громадські активісти вимагають скасування відзначення «Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав», повідомила Радіо Свобода голова ГО «Український культурний центр» Ляля Євтушенко.

За її даними, розпорядження про відзначення «Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав» профільний департамент ОДА розіслав органам освіти на місцях, а також навчальним закладам обласного підпорядкування.

Як зазначила Ляля Євтушенко, у свою чергу відділи освіти райдержадміністрації надали вказівки школам відзначати цей день уроками мужності, виховними годинами, уроками з переглядом кіно- та відеоматеріалів тощо.

Євтушенко зауважила, що «неприпустимо проводити заходи вшанування окупаційних дій радянської армії у той час, як славетні героїчні історичні події, такі, як бій під Крутами та бої за Донецький аеропорт, цього року фактично не були відзначені, тільки на ініціативі шкіл».

На думку керівниці громадської організації, саме формулювання «вшанування» стосовно учасників бойових дій в Афганістані неприйнятне. Крім того, вона обурена словосполученням «учасники бойових дій на території інших держав».

«Ніде не сказано, що це воїни-українці й на території яких саме держав. Можливо, це росіяни, які зараз воюють на території України? Можливо, це ми їх маємо вшановувати? І по-друге. Якщо йдеться про Афганістан, то про яке вшанування, про який подвиг має йти мова? Те, що ці люди жертви, – це безперечно, те, що держава має про них піклуватись, – так. Але не вшанування і не подвиг. Інакше в патріотичному вихованні з’являються подвійні стандарти. У той час, коли ми маємо здійснити декомунізацію, передусім в головах, нас переконують в тому, що українці, яких насильно відправили в Афганістан воювати за інтереси СРСР, здійснили подвиг», – сказала Ляля Євтушенко.

ГО «Український культурний центр» подала звернення до облдержадміністрації з вимогою скасувати відповідне розпорядження. До нього приєдналися інші громадські об’єднання, зокрема, родин загиблих на Донбасі бійців.

Поки розпорядження чинне, «Український культурний центр» звертається до шкіл з пропозицією «змістити акценти» під час відзначення цього дня, «розповідати школярам правду про тоталітарний режим і його дії».

Радіо Свобода звернулося з інформаційним запитом до департаменту освіти й науки облдержадміністрації щодо запланованих заходів.

У 1989 році 15 лютого завершилося виведення радянських військ з Афганістану. 15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG