Доступність посилання

ТОП новини

Держдума Росії остаточно схвалила зміни в конституцію, які дозволять Путіну знову балотуватися


Напередодні космонавт і депутат Держдуми Валентина Терешкова озвучила ідею обнулити президентські терміни Володимира Путіна після ухвалення поправок до конституції
Напередодні космонавт і депутат Держдуми Валентина Терешкова озвучила ідею обнулити президентські терміни Володимира Путіна після ухвалення поправок до конституції

Державна дума Росії схвалила в третьому, остаточному читанні поправки в конституцію, одна з яких передбачає «обнулення» президентських термінів Володимира Путіна, який править у Росії протягом 20 років.

11 березня в Москві біля будівлі Держдуми відбуваються одиничні пікети проти ухвалення поправок до конституції, повідомляє «МБХ медіа».

Проєкт поправок передбачає більш ніж 40 пропозицій, серед яких посилення ролі Державної ради, скорочення суддів Конституційного суду і право президента на їх звільнення, а також посилення вимог до кандидатів на виборні посади.

Напередодні космонавт і депутат Держдуми Валентина Терешкова озвучила ідею обнулити президентські терміни Володимира Путіна після ухвалення поправок до конституції. Путін після цього приїхав в Думу і заявив, що цю ідею можна реалізувати – за умови, що Конституційний суд ухвалить рішення про те, що це не суперечить конституції Росії.

Через 20 хвилин після того, як Путін закінчив промову, Держдума проголосувала за поправку і схвалила її. Таким чином, вона буде внесена до конституції разом з іншими «путінськими» поправками: про бога, дітей, державотворчу роль російської мови і пріоритет російських законів над рішеннями міжнародних судів.

Наразі російська конституція дозволяє бути президентом два шестирічні терміни поспіль.

У 2024 році закінчується другий поспіль термін президентства 67-річного Путіна, і за чинною конституцією Росії, він не може знову балотуватися.

XS
SM
MD
LG