Доступність посилання

ТОП новини

МОЗ закликає громадян до донорства, здавати кров в період пандемії коронавірусу – безпечно


Фахівці кажуть: забезпечити достатню кількість безпечної крові можна тільки за рахунок її регулярної безоплатної здачі добровольцями
Фахівці кажуть: забезпечити достатню кількість безпечної крові можна тільки за рахунок її регулярної безоплатної здачі добровольцями

У Міністерстві охорони здоров’я України з нагоди Всесвітнього дня донора крові 14 червня закликали громадян ставати донорами.

«Хочу звернутися до всіх українців. Здавайте кров, ставайте донорами. Це дуже гарна справа. Тому що здана вами кров може врятувати чиєсь життя», – цитує МОЗ очільника відомства Максима Степанова.

У відомстві зазанчили, що для того, аби стати донором крові особа повинна відповідати певним критеріям: бути старше за 18 років, важити понад 50 кілограмів, не вживати алкоголь за 48 годин, не вживати лікарські засоби за 72 години, не курити протягом 2 годин до процедури та 2-3 години після, не вживати жирні, молочні продукти за добу, мати при собі документ, що посвідчує особу, легко поснідати.

У МОЗ також наголосили, що здавати крові під час пандемії коронавірусу – безпечно.

У 2005 році Всесвітня асамблея охорони здоров’я заснувала Міжнародний день донора 14 червня на знак вдячності донорам і для заклику людей більш активно здавати кров. Фахівці кажуть: забезпечити достатню кількість безпечної крові можна тільки за рахунок її регулярної безоплатної здачі добровільними донорами.

XS
SM
MD
LG