Доступність посилання

ТОП новини

Німеччина закликала Росію надати меддопомогу Сенцову


Акція на підтримку Олега Сенцова біля посольства Німеччини у Києві, 4 липня 2018 року

Німеччина закликала Росію невідкладно надати медичну допомогу ув’язненому українському режисеру Олегу Сенцову, про це йдеться у заяві уповноваженої німецького уряду з прав людини і гуманітарної допомоги Бербель Кофлер.

«Той факт, що Європейський суд з прав людини закликав Росію негайно надати Олегу Сенцову необхідну медичну допомогу, підкреслює поширене занепокоєння щодо його стану. Воно лише посилилося ще раз з початку голодування в травні», – йдеться у заяві.

Бербель Кофлер висловила сподівання, що російська влада ухвалить рішення і в терміновому порядку забезпечить повний доступ до медичної допомоги. Вона також сподівається на дострокове звільнення Сенцова та Кольченка», зазначається у повідомленні.

Напередодні Європейський суд з прав людини закликав засудженого в Росії українського режисера Олега Сенцова припинити голодування й прийняти будь-яке лікування, яке покращить його стан.

Водночас суд вимагає від Росії невідкладно надати Сенцову необхідне лікування в медичній установі.

Читайте також: Омбудсмен Денісова написала листа Москальковій з ініціативою обміну політв’язнів

Український режисер Олег Сенцов був засуджений в Росії в серпні 2015 року на 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у плануванні терактів в анексованому Криму. Він провину не визнає. 14 травня Сенцов оголосив безстрокове голодування, вимагаючи звільнення українських політв'язнів у Росії.

Активісти в Україні і по всьому світу продовжують вимагати від Росії і її президента Володимира Путіна звільнити незаконно утримуваних українців. Акції проходять у різних країнах і на різних континентах під гаслами #FreeOlegSentsov і #SaveOlegSentsov.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG