Доступність посилання

ТОП новини

Google заборонила співробітникам використовувати додаток Zoom – ЗМІ


Розробники Zoom пообіцяли зосередитися на питаннях безпеки
Розробники Zoom пообіцяли зосередитися на питаннях безпеки

Компанія Google заборонила своїм співробітникам встановлювати популярну останнім часом програму для відеоконференцій Zoom на робочі лептопи. Про це пише видання BuzzFeed.

Видання посилається на службовий лист, розісланий Google минулого тижня тим співробітникам, на комп’ютерах яких встановлений Zoom. У листі зазначалося, що додаток буде недоступним, починаючи вже з цього тижня. А в якості причини були вказані загрози для безпеки через програму.

«Ми вже тривалий час дотримуємося політики, яка забороняє співробітникам використовувати незатверджені додатки для роботи – поза нашою корпоративною мережею», – заявив у коментарі BuzzFeed офіційний представник Google Хосе Кастанеда.

Одночасно в публікації йдеться, що у корпорації Google є сервіс відеоконференцій Meet, який вважається прямим конкурентом Zoom.

Популярність Zoom різко зросла від початку пандемії коронавірусу, адже користувачі через суворі карантинні заходи, вимушену роботу з дому і приписи дотримуватися соціальної дистанції почали шукати можливість комфортного спілкування за допомогою інтернету. З початку року капіталізація Zoom збільшилася втричі, до понад 43,5 мільярда доларів. Кількість щоденних користувачів у березні перевищила 200 мільйонів. Це в 20 разів більше, ніж у січні.

Про проблеми з безпекою у додатку пишуть і інші ЗМІ. Так, газета The Washington Post повідомила, що кілька тисяч записів відеодзвінків, здійснених через сервіс, виявилися у відритому доступі в інтернеті, серед них – робочі конференції різних компаній, а також приватні розмови.

Британська The Financial Times повідомила, що членів Сенату США попросили не використовувати Zoom для онлайн-нарад та інших форматів спілкування. З таким застереженням виступив парламентський пристав, до чиїх обов’язків входить вирішення дисциплінарних питань.

Агентство France-Presse повідомило про рекомендації, з якими виступили експерти з кібербезпеки в США і Великобританії. Вони заявили про небезпеку фішингових атак за допомогою електронних листів про коронавіруси, за якими стоять хакери, підтримувані іноземними урядами. Також експерти вказали, що хакери можуть скористатися сервісами, популярність яких зросла через перехід користувачів на роботу у віддаленому режимі. Серед таких сервісів були вказані Zoom і інструменти для настройки VPN.

Новинне аналітичне інтернет-видання Ars Technica написало про уразливість Zoom, за допомогою яких хакери можуть отримати доступ до облікового запису користувачів системи Windows.

Розробники Zoom нещодавно також заявили, що врахують усі зауваження, пов’язані з роботою програми. Вони наголосили, що на якийсь час зупинять розробку нових функцій програми, щоб зосередитися на усуненні проблем з безпекою.

Компанія Zoom Video Communication зі штаб-квартирою в Каліфорнії була заснована у 2011 році американським бізнесменом китайського походження Еріком Юанем. Статки підприємця, за оцінкою журналу Forbes, оцінюються зараз у 6,5 мільярда доларів.

XS
SM
MD
LG