Доступність посилання

ТОП новини

Єпископ Борис Ґудзяк став лауреатом премії Василя Стуса


Борис Ґудзяк отримав цьогорічну премію імені Василя Стуса
Борис Ґудзяк отримав цьогорічну премію імені Василя Стуса

Лауреатом цьогорічної премії імені Василя Стуса, вручення якої відбулося у Києві, став єпископ Української греко-католицької церкви та президент Українського католицького університету Борис Ґудзяк, повідомляє Український центр Міжнародного ПЕН-Клубу у Facebook.

Зазначається, що він є першим представником духовенства, якого відзначили цією премією.

«Для мене це велика честь. Я з юності виховувався на спадщині Стуса та інших дисидентів. Коли я був ще в школі, в 12-13 років, ми 12 січня щороку голодували на заклик Чорновола.І ці заощадженні копійки ми використовували на купівлю марок та листівок, щоб писати дисидентам», – сказав Ґудзяк під час свого виступу.

Читайте також: «Ми йдемо в ЄС, бо там потрібні люди, що несуть життя». П’ять думок Бориса Ґудзяка

У промові єпископ також згадав українського режисера Олега Сенцова, який вже більше 100 днів голодує у російській колонії у місті Лабитнангі.

«Стус – жива історія і позиція, його премія – виклик і обов’язок. Це наш час і, на жаль, наші дилеми. Особливо зараз, коли за полярним колом карається Олег Сенцов, перейшовши ще одну нелюдську відмітку болю і страждань – сто днів голодування», – заявив єпископ.

Премію імені Василя Стуса з 1989 року присуджують літераторам, митцям, режисерам за особливий внесок в українську культуру та активну громадянську позицію.

З 2016 року премію вручає український осередок міжнародного ПЕН-клубу.

Лауреатами премії у різні роки були Сергій Жадан, Іван Світличний, Надія Світлична, Марія Бурмака, Ольга Богомолець, Галина Севрук, Опанас Заливаха, Михайлина Коцюбинська та інші.

XS
SM
MD
LG