Доступність посилання

ТОП новини

Греція: парламент вп’яте за чотири роки розглядатиме вотум довіри до прем’єра Ципраса


Ципрас працює прем’єром Греції із 2015 року

Парламент Греції 10 травня розглядатиме вотум довіри до прем’єр-міністра Алексіса Ципраса.

Голосування відбудеться на тлі підготовки до місцевих виборів та виборів до Європейського парламенту, які відбудуться 26 травня, та до парламентських виборів, запланованих на жовтень 2019 року.

До розгляду другого вотуму довіри за цей рік закликав сам Ципрас.

«Я прошу довіри парламенту та грецького народу 26 травня для реалізації наступних чотирьох років нашого соціального плану відновлення», – сказав Ципрас, виїхавши на саміт ЄС в румунському місті Сібіу.

Очікується, що Ципрас може розраховувати на щонайменше 152 голоси із 300, чого достатньо для позитивного голосування за вотум довіри.

Під час свого перебування на посаді прем’єра Ципрас досяг угоди із прем’єром Македонії Зораном Заєвим про зміну назву країни, завершивши суперечку між державами, яка тривала кілька років.

На початку 2019 року Македонія змінила назву на Північну Македонію, а Греція зняла заперечення проти її вступу до НАТО і ЄС. Афіни висловлювали побоювання, що Македонія може висунути територіальні претензії на грецьку область Македонія.

Ципрас зустрівся з опозицією з боку націоналістичних партій. Його звинувачували в наданні занадто великої кількості поступок македонцям.

Ципрас працює прем’єром із 2015 року. За цей час парламент розглядав вотум довіри до нього п’ять разів.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG