Доступність посилання

ТОП новини
20 Червень 2019, Київ 08:48

У Дніпрі ідентифікували частину тіла бійця, який загинув під Іловайськом


Акція під посольством Росії в Україні «Путін, за Іловайськ відповіси». Активісти встановили на проїжджій частині 366 білих хрестів на знак пам'яті про жертв Іловайської трагедії. Київ, 29 серпня 2018 року, ілюстративне фото

У Дніпрі ідентифікували частину тіла бійця, який чотири роки тому загинув під Іловайськом. Про це Радіо Свобода розповів керівник пошукової групи «Евакуація 200» Національного військово-історичного музею України Павло Нетьосов.

За інформацією Павла Нетьосова, ідентифікували частину тіла розвідника Павла Петренка, який 29 серпня 2014 року загинув під час виходу з Іловайського при обстрілі з танка.

Як розповів пошуковець, сталось так, що після вивезення із зони бойових дій тіл загиблих нижня частина тіла потрапила до моргу в Запоріжжі, а верхня частина – до Дніпра. Частину тіла, доправлену в Запоріжжя, ідентифікували за ДНК і передали рідним для поховання. Частина тіла, похована на Краснопільському цвинтарі в Дніпрі як тіло невпізнаного солдата, залишалась неідентифікованою.

«За якимось збігом обставин ДНК з верхньої частини тіла «не виділилось» в базі. Нижні кінцівки поховали, але було припущення, що верхня частина в Дніпрі. Мама Павла подумала і дала згоду пройти знову цей шлях, ідентифікацію. Взяли ще одну пробу і ДНК співпало на 99,9999%. Пройшовши всі процесуальні речі, ми змогли повернути Павла додому, відбулось дозахоронення. Спільні дії Дніпропетровської ОДА, поліції, Нацгвардії і Національного військового музею принесли свій результат», – розповів Павло Нетьосов.

За його словами, це не поодинокий випадок в Україні. Перший був з ідентифікацією Олександра Тищенка, загиблого під Донецьким аеропортом: його обгоріле тіло з жетоном і особистою зброєю пошуковці знайшли через два тижні після того, як його офіційно поховали.

«Спершу, за судом, вирішили, що він загиблий, а потім знайшли тіло. Така дивна ситуація і ніхто її не міг вирішити. Тіло зберігалось в морзі, ніхто не забирав. Ми навіть піднімали це питання у Верховній Раді, доки не знайшли спосіб самі це вирішити. Поговорили з батьком бійця, батько поїхав, забрали Сашу і поховали його вдруге… Після цього ми фактично ще 30 подібних випадків таких вирішили», – зазначив керівник пошукової групи «Евакуація 200».

За його словами, після Іловайського «котла» близько 20 українських бійців все ще вважаються зниклими безвісти, щодо них нема ніякої інформації.

Наприкінці серпня 2014 року бійці сил АТО потрапили в оточення під Іловайськом на Донеччині. За даними української влади, військові регулярних частин Збройних сил Росії, що вторглися до України для захисту підтримуваних ними бойовиків, обстріляли коридор, яким, за домовленістю, мали виходити українські силовики. Росія заперечує заяви про свою участь у збройному конфлікті на Донбасі.

За даними Генеральної прокуратури України, під час бойових дій під Іловайськом загинуло 366 військовослужбовців та добровольців, 429 були поранені.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG