Доступність посилання

ТОП новини

«Індекс сприйняття корупції»: Україна вперше з 2013 року втратила бали


За підсумками 2019 року Україна спустилася зі 120-го на 126-е місце зі 180

Україна втратила шість позицій в новому «Індексі сприйняття корупції» (CPI), який щороку готує міжнародна організація Transparency International.

За підсумками 2019 року Україна спустилася зі 120-го на 126-е місце зі 180. Країна отримала 30 балів зі 100 можливих – на два бали менше, ніж минулоріч. Востаннє Україна втрачала бали в «Індексі» за підсумками 2013 року.

«CPI враховує дослідження за останні два роки. З початку 2017-го в Україні фактично відбувалося згортання реформ і боротьби з корупцією. Влада відверто намагалася обмежити незалежність антикорупційних органів, затягувала запуск Вищого антикорупційного суду, створювала законодавчі перепони. Що говорити про політичну заангажованість тодішнього НАЗК і провальну судову реформу. Останні пару років влада проігнорувала більшість рекомендацій, а деякі з них були критично важливими», – зазначив виконавчий директор ТІ Україна Андрій Боровик.

Цьогорічний рейтинг очолюють Данія та Нова Зеландія, які мають по 87 балів. Далі йдуть Фінляндія (86), Сінгапур, Швеція та Швейцарія (по 85).

Найменше балів набрали Сомалі (9), Південний Судан (12) та Сирія (13).

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG