Доступність посилання

ТОП новини

Парламент Іраку відправив уряд у відставку 


Парламент Іраку схвалив відставку уряду прем’єр-міністра Аделя Абдель-Магді (на фото)
Парламент Іраку схвалив відставку уряду прем’єр-міністра Аделя Абдель-Магді (на фото)

Парламент Іраку схвалив відставку уряду прем’єр-міністра Аделя Абдель-Магді після двомісячних протестів, внаслідок яких загинули понад 400 людей.

Спікер парламенту 1 грудня заявив, що проситиме президента Баргама Салеха призначити нового прем'єр-міністра.

Абдель-Магді заявив про намір подати у відставку 29 листопада, після кількох тижнів заворушень і заклику релігійного лідера Алі ас-Сістані.

Аятола ас-Сістані засудив застосування сили проти протестувальників і закликав депутатів відмовитися від підтримки чинного кабінету. Священнослужитель також закликав демонстрантів припинити акти насильства та вандалізму.

У попередніх повідомленнях 1 грудня йшлося про те, що іракська влада видала ордер на арешт військового високопосадовця за наказ стріляти в антиурядових демонстрантів на півдні країни.

Кілька правозахисних груп звинуватили іракські сили безпеки в застосуванні надмірного насильства для придушення протестів.

Демонстранти вітали відставку Абдель-Магді, але не очікується, що вони припинять протести. Учасники цих акцій закликають до реформи політичної системи, звинувачуючи чинну владу в корупції та бідності більшої частини населення.

XS
SM
MD
LG