Доступність посилання

ТОП новини

Ізраїль отримав останню частину архіву Франца Кафки


Представник Національної бібліотеки Ізраїлю тримає в руках зошит із малюнками Франца Кафки, Єрусалим, 7 серпня 2019 року
Представник Національної бібліотеки Ізраїлю тримає в руках зошит із малюнками Франца Кафки, Єрусалим, 7 серпня 2019 року

Національна бібліотека Ізраїлю отримала останню частину рукописів Франца Кафки, чеського письменника єврейського походження, який писав німецькою.

Бібліотека отримала три чорнових варіанти розповіді Кафки «Весільні приготування в селі», зошит, в якому він практикував іврит, сотні особистих листів друзям, дорожні журнали і малюнки. Частина з них не була опублікована.

Представники бібліотеки 7 серпня заявили, що рукописи будуть оцифровані до кінця року, після чого стануть доступні для громадськості.

Читайте також: Франц Кафка: чи сейфи відкриють нові таємниці

Твори зберігалися у двох сестер. Вони стверджували, що успадкували архів від своєї матері Естер Гоффе. Вона працювала секретарем у друга і біографа письменника – Макса Брода. Кафка заповів йому свої рукописи і доручив спалити, але Брод цього не зробив.

Документи кілька десятиліть зберігалися в сейфі швейцарського банку. У 2008 році сестри почали судовий процес, стверджуючи, що рукописи належать їм. Навесні цього року швейцарський суд постановив, що архів повинен бути переданий Ізраїлю.

XS
SM
MD
LG