Доступність посилання

ТОП новини

Італійський союзник Кремля може постати перед судом через мігрантів


Маттео Сальвіні
Маттео Сальвіні

Сенат Італії проголосував за позбавлення депутатської недоторканності колишнього віцепрем’єр-міністра країни, відомого прихильністю до політики російського лідера Володимира Путіна. Тепер лідер партії «Ліга» Маттео Сальвіні може постати перед судом у справі про незаконне позбавлення волі мігрантів на судні «Грегоретті» і перевищення посадових повноважень.

Судно зі врятованими в Середземному морі мігрантами було заблоковане в італійському порту Аугуста в липні 2019 року. На борту перебували понад 100 людей. Сальвіні тоді очолював міністерство внутрішніх справ. Він не давав дозвіл на прийом мігрантів доти, доки це не погодилися зробити інші країни Євросоюзу.

Сальвіні, коментуючи рішення Сенату, написав у твітері, що робив усе необхідне, щоб перешкодити прибуттю нелегальних мігрантів.

Маттео Сальвіні відомий своєю позитивною оцінкою політики Кремля. Влітку 2019 року прокуратура Італії відкрила розслідування за фактом переговорів представників Сальвіні з Москвою. За даними ЗМІ, йшлося про приховане фінансування партії «Ліга». Сальвіні звинувачення відкидав. Російська влада неодноразово заявляла про свою непричетність до внутрішньої політики іноземних держав.

XS
SM
MD
LG