Доступність посилання

ТОП новини

Фігурант «справи Хізб ут-Тахрір» розповів про умови в російському СІЗО в час карантину


Сейран Салієв
Сейран Салієв

Фігурант другої бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» Сейран Салієв, що перебуває в СІЗО-1 російського Ростова-на-Дону, розповів про умови перебування в умовах карантину.

Як передає громадське об’єднання «Кримська солідарність» у фейсбуці, адвокат Сияр Панич 25 березня відвідав Салієва і повідомив, що, попри карантин, захисників засуджених до них пропускають. Водночас він додав, що, за словами Салієва, у разі ускладнення захворювань, відселяти арештантів одне від одного не будуть.

«Стан здоров’я (Сейрана Салієва – ред.) покращився, температури немає, але, з його слів, у разі захворювання одного з тих, кого тримають під вартою, а їх в камері вісім осіб, його не ізолюють, і після цього послідовно захворіє цими простудними захворюваннями вся камера. Належного лікування не пропонують, просто стежать за симптоми. Тому в утримуваних політв’язнів розвиваються ускладнення: позначається на вухах, є запалення тощо», – розповів адвокат, який відвідав Салієва 25 березня.

19 березня Апеляційний військовий суд залишив під арештом сімох фігурантів так званої другої Бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір». Відносно восьмого фігуранта – Сервера Мустафаєва, засідання перенесли через стан його здоров'я.

23 березня МЗС України висловило рішучий протест у зв’язку з незабезпеченням російською стороною необхідного медичного обстеження і лікування політв’язня, громадянина України Сервера Мустафаєва. Реакції російської сторони щодо ноти МЗС України поки немає.

Раніше повідомлялося, що стан здоров’я фігуранта «справи Хізб ут-Тахрір» Мустафаєва погіршився.

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова повідомила, що Мустафаєв просить надати йому медичну допомогу та зробити аналіз на коронавірус.

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International закликала писати листи військовому прокурору Південного військового округу Росії Сергію Коломійцю з проханням надати Серверу Мустафаєву медичну допомогу, а також зняти всі звинувачення і звільнити його.

У жовтні 2017 року російські силовики заарештували шістьох жителів Бахчисарая. Це Тимур Ібрагімов, Марлен Асанов, Мемет Бєлялов, Сейран Салієв, Сервер Зекір’яєв і Ернес Аметов. ФСБ Росії інкримінує їм участь у забороненій в Росії та анексованому нею Криму організації «Хізб ут-Тахрір».

21 травня 2018 року в Криму затримали координатора «Кримської солідарності» Сервера Мустафаєва і жителя села Долинне Бахчисарайського району Едема Смаїлова. Звинувачення проти них долучили до бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір».

15 листопада 2019 року Південний військовий окружний суд російського Ростова-на-Дону почав розглядати цю справу по суті.

XS
SM
MD
LG