Доступність посилання

ТОП новини

Фігурантів першої сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» етапували в російські колонії


Фігуранти сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» на засіданні суду. Архівне фото
Фігуранти сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» на засіданні суду. Архівне фото

Фігуранти першої сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» доставлені в виправні колонії міста Салават у російському Башкортостані для відбування покарання згідно з вироком суду. Про це розповів адвокат Айзат Ішимгулов після відвідання 27 березня виправних колоній ФКУ ІК-2 і ФКУ ІК-16 управління Федеральної служби виконання покарань Росії у Республіці Башкортостан, повідомляється на сторінці громадської ініціативи «Кримська солідарність» у фейсбуці.

«Я відвідав обидві колонії і зустрівся з чотирма з п'яти фігурантів «першої сімферопольської групи». Спочатку я відвідав ФКУ ІК-2. Там перебувають двоє кримчан. Айдер Саледінов прибув до ІК-2 20 лютого 2019 року зі СІ-1 (слідчого ізолятора) Уфи. 7 березня 2019 року в цю ж колонію етапували Теймура Абдуллаєва. Потім я попрямував до ФКУ ІК-16. Там теж вдалося зустрітися з двома кримчанами. Еміль Джемаденов прибув до ІК-16 з СІ-1 Уфи 15 лютого. Сюди ж був доставлений Узеїр Абдуллаєв, брат Теймура. З Рустемом Ісмаїловим поки зустрітися не вдалося. У ФКУ ІК-16 його немає», – розповів адвокат.

На даний момент відсутнє офіційне підтвердження цієї інформації від відповідних відомств Росії.

Російський омбудсмен Тетяна Москалькова раніше відмовилася називати місце, куди в Росії етапують братів Узеїра і Теймура Абдуллаєвих.

Мати Абдуллаєва розповідала, що Теймур переніс у російському слідчому ізоляторі інсульт, а у його брата Узеїра проблеми з серцем і нирками.

13 лютого адвокат Едем Семедляєв розповів проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії, що братів Абдуллаєвих етапували в невідомому напрямку. Він додав, що не знає, коли буде точна інформація про місце перебування Абдуллаєвих.

Мати засуджених також розповіла, що Теймура і Узеїра відправили 10 лютого вночі з СІЗО-2 російського Таганрога етапом у невідомому напрямку.

Верховний суд Росії 24 грудня 2019 року змінив вирок фігурантам «справи Хізб ут-Тахрір» (перша сімферопольська група). Терміни ув'язнення для кримчан зменшилися на шість місяців.

Таким чином, Узеїр Абдуллаєв отримав 12 років і 6 місяців ув'язнення, Рустем Ісмаїлов – 13 років і 6 місяців, Еміль Джемаденов – 11 років і 6 місяців, Айдер Саледінов – 11 років і 6 місяців. Теймур Абдуллаєв після перегляду вироку отримав 16 років і 6 місяців колонії, при цьому для нього передбачений адмініністратівний нагляд терміном на 1 рік і 4 місяці.

Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону оголосив вирок фігурантам цієї справи в червні 2019 року.

XS
SM
MD
LG