Доступність посилання

ТОП новини

Рада ЄС продовжила «кримські» санкції проти Росії – Кулеба


Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба

Рада Європейського союзу продовжила дію пакетів санкцій, запроваджених проти Російської Федерації через окупацію та анексію українського півострова Крим. Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

«Сьогодні Рада ЄС продовжила до червня 2021 санкції проти РФ за незаконну окупацію Криму. Вдячний за це рішення. Треба підвищувати тиск за порушення прав людини, «паспортизацію», запуск залізничного сполучення через Керченську протоку, незаконні голосування у Криму», – вказав у твітері Кулеба.

Рішення було ухвалене 18 червня за письмовою процедурою. Раніше це рішення схвалили посли країн-членів Євросоюзу.

Після анексії Криму і Севастополя в червні 2014 року ЄС запровадив обмежувальні заходи, які застосовуються до компаній і фізичних осіб. Під санкції підпадають імпорт продукції з Криму або Севастополя до ЄС, інвестиції в Крим або Севастополь, туристичні послуги в цих окупованих регіонах.

Зокрема, європейські круїзні судна не можуть заходити в порти на Кримському півострові, крім випадків надзвичайних ситуацій, заборонений експорт певних товарів і технологій кримським компаніям або для використання в Криму в транспортному, телекомунікаційному та енергетичному секторах, а також у секторах, пов’язаних із розвідкою і видобутком нафти, газу і мінеральних ресурсів; забороняється надання технічної допомоги, посередницьких, будівельних або інженерних послуг, пов’язаних з інфраструктурою в цих секторах.

«Кримський пакет» санкцій є складовою політики невизнання незаконної анексії Криму Росією, щороку він продовжується, списки підсанкційних осіб і компаній коригуються залежно від зміни ситуації.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG