Доступність посилання

ТОП новини

Співвласник російської компанії «Лукойл» назвав ціну нафти катастрофічною


Співвласник і віцепрезидент найбільшої російської приватної нафтової компанії «Лукойл» Леонід Федун
Співвласник і віцепрезидент найбільшої російської приватної нафтової компанії «Лукойл» Леонід Федун

Співвласник і віцепрезидент найбільшої російської приватної нафтової компанії «Лукойл» Леонід Федун назвав катастрофічною ціну нафти, яка увечері 18 березня вперше за 17 років опустилася нижче за 25 доларів за барель.

В інтерв'ю телеканалу РБК бізнесмен сказав, що головною причиною такого обвалу нафтових котирувань є розвал угоди про скорочення видобутку нафти ОПЕК+, коли 6 березня Росія та Саудівська Аравія не змогли домовитися про умови її продовження, а потім саудити заявили про намір збільшити постачання сировини на ринок на більш як чверть.

«Так, зараз коронавірус вдарив по економіці. Але той нафтовий шок, який стався (від розвалу угоди ОПЕК+), дає ціну приблизно, за нашими підрахунками, мінус 20–25 доларів від чинної ціни», – пояснив Федун.

Якби сторонам вдалося домовитися про продовження угоди, то барель нафти зараз коштував би близько 50 доларів, припускає Федун. За його словами, на нараді нафтовиків із президентом Росії Володимиром Путіним, яка відбулася за кілька днів до розвалу угоди, «жодна ідея про вихід Росії з угоди не обговорювалася».

Першою на підтримку виходу Росії з угоди ОПЕК+ виступила державна компанія «Роснєфть». На думку Федуна, найбільше через припинення угоди постраждають Росія та Саудівська Аравія: «це буде війна на виснаження, від якої виграють США».

На нафтовому ринку 19 березня триває пошук рівноваги між попитом і пропозицією після того, як 18 березня ціна обвалилася до рівнів 2003 року. Ф’ючерси на марку Brent у середу сформували мінімум із травня 2003 року на рівні 24,50 долара за барель.

Удень 19 березня ціна складає 25 доларів 60 центів (станом на 15:01 за Києвом) але це все ще нижче від рівня 27 доларів 10 центів, зафіксованого в жовтні 2003 року.

Між Саудівською Аравією та Росією на європейському ринку триває цінова війна, і це змушує російських постачальників сировини пропонувати нафту марки Urals зі збільшеним дисконтом (знижкою) щодо ціни Brent. Кілька угод на постачання в квітні були укладені з дисконтом 4 і більше доларів. Російський державний бюджет передбачає ціну експортної нафти близько 42 доларів, у разі постачання за нижчою ціною бюджет не отримує запланованих доходів.

XS
SM
MD
LG