Доступність посилання

ТОП новини

Манафорт приховував гроші, отримані в Януковича – прокурори США


Пол Манафорт у суді в штаті Вірджинія, 31 липня 2018 року, малюнок
Пол Манафорт у суді в штаті Вірджинія, 31 липня 2018 року, малюнок

Американські прокурори 31 липня на початку суду над Полом Манафортом в американському штаті Вірджинія заявили, що вважають колишнього голову виборчої кампанії президента Дональда Трампа податковим шахраєм. Сторона обвинувачення стверджує, що Манафорт використовував офшорні рахунки, щоб приховати мільйони доларів, отримані за роботу на користь колишнього проросійського президента України Віктора Януковича.

Манафорт скуповував дорогі будинки та автомобілі, витратив понад півмільйона на «привабливий одяг», ще 21 тисячу доларів – на годинник, заявив прокурор Узо Асоні, член команди спецпрокурора Роберта Мюллера. «Людина, яка перебуває в залі суду, вважає, що закон не поширюється на неї. Ані податкове, ані банківське право», – вказав представник обвинувачення.

Адвокат Манафорта Томас Зенле назвав 69-річного Манафорта успішним упродовж 40 років політичним консультантом. За словами захисника, Манафорт залишив щоденні операції своєї компанії на колишнього колегу Ріка Ґейтса, який зрадив його. Цією заявою адвокат зробив очевидною головну лінію захисту – атаку на авторитет Ґейтса, який у лютому визнав себе винним і погодився співпрацювати з розслідуванням Мюллера.

Очікується, що саме Рік Ґейтс буде головним свідком у суді.

Процес, який розпочався у Вірджинії, буде першим зі щонайменше двох. Другий має розпочатися у вересні в столичному окрузі Колумбія, головна увага цього процесу буде прикута до політичних питань. У червні 2016 року Манафорт був присутній на зустрічі функціонерів з оточення Трампа з громадянами Росії, які нібито мали у своєму розпорядженні компрометуючі матеріали щодо кандидата в президенти США від Демократичної партії Хілларі Клінтон.

Спеціальний прокурор Роберт Мюллер та його команда вже 14 місяців проводять розслідування ймовірного втручання Кремля у вибори в США.

XS
SM
MD
LG