Доступність посилання

ТОП новини

Меджліс закликав нову Раду внести зміни до Конституції щодо кримськотатарської автономії


Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров

Меджліс кримськотатарського народу закликав депутатів Верховної Ради дев’ятого скликання внести зміни до розділу Х Конституції України «Автономна Республіка Крим». Про це у фейсбуці повідомив голова Меджлісу Рефат Чубаров.

«У рамках діяльності Конституційної комісії України спеціально створеною нею Робочою групою на чолі з доктором юридичних наук, професором Буткевичем В.Г. та за активною участю Меджлісу кримськотатарського народу розроблений законопроект «Про внесення змін до Розділу Х Конституції України (щодо Автономної Республіки Крим)» , який передбачає удосконалення існуючого статусу АРК як невіддільної складової України та вказує на те, що джерелом особливого статусу Кримської автономії є право кримськотатарського народу на самовизначення як корінного народу в Україні», – йдеться у зверненні Меджлісу.

Чубаров уточнив, що одночасно з законопроектом про внесення змін Конституції України також підготовлені два законопроекти, які йдуть в пакеті з вищевказаним проектом. Це законопроекти «Про статус кримськотатарського народу» і «Про корінні народи в Україні».

На зустрічі президента України Володимира Зеленського з представниками кримськотатарського народу 9 серпня обговорювалося питання кримськотатарської автономії. Про це проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії розповів національний лідер кримських татар Мустафа Джемілєв.

У травні 2019 року п’ятий президент України Петро Порошенко заявляв, що Верховна Рада України має внести зміни до Конституції України про кримськотатарську автономію в складі незалежної України.

Перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джеппар раніше пояснювала, що кримськотатарська автономія «не має ніякого відношення до сепаратизму», і її створення є правом корінного народу, яке визначено в Декларації ООН з прав корінних народів, до якої Україна приєдналася в 2014 році.

20 березня 2014 року Верховна Рада України визнала кримських татар корінним народом Криму. За відповідну заяву проголосували 283 депутати. Україна виступила з гарантією збереження і розвитку етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності кримськотатарського народу як корінного народу і всіх національних меншин України.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG