Доступність посилання

ТОП новини

МЗС висловлює протест через приїзд Медведєва до Криму


Російський прем’єр Дмитро Медведєв в анексованому Криму, 29 липня 2018 року
Російський прем’єр Дмитро Медведєв в анексованому Криму, 29 липня 2018 року

Міністерство закордонних справ України висловлює протест у зв’язку з неузгодженим візитом російського прем’єра Дмитра Медведєва до анексованого Криму.

«Перебування Медведєва на території Криму є грубим порушенням державного суверенітету і територіальної цілісності України, цинічним і демонстративним нехтуванням російською стороною загальновизнаними нормами міжнародного права, зобов’язаннями за двосторонніми і багатосторонніми договорами..», – йдеться у заяві міністерства.

Дмитро Медведєв прибув до Севастополя ввечері 28 липня і взяв участь в урочистому концерті, присвяченому 1030-річчю хрещення Русі, а 29 липня Медведєв 29 липня взяв участь у параді на честь Дня Військово-морського флоту Росії.

Місцеві ЗМІ справжньою причиною приїзду російського прем’єра називають засідання з розгляду виконання «федеральної цільової програми» розвитку окупованого міста. Серед проблем – провал туристичного сезону, занепад комунального господарства, неналежний стан доріг, відсутність очисних споруд, на які були виділені два мільярди рублів (це близько 800 мільйонів гривень).

Востаннє Медведєв приїздив до Севастополя в серпні 2017 року.

Міжнародні організації визнали анексію Криму незаконною і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

XS
SM
MD
LG