Доступність посилання

ТОП новини

На міжбанку уповільнилося падіння гривні


Будівля Національного банку України
Будівля Національного банку України

На українському міжбанківському валютному ринку 25 жовтня уповільнилися темпи падіння гривні. Як свідчать дані сайту Finance.ua, після початку торгів з рівня 25 гривень 11–15 копійок за долар котирування сягнули 25 гривень 22–26 копійок, але до 13:25 повернулися майже до початкових рівнів – 25 гривень 13–15,5 копійки за долар.

Національний банк України опівдні встановив довідкове значення курсу на рівні 25 гривень 19 копійок за долар, послабивши українську валюту на 8 копійок від офіційного курсу на 25 жовтня.

Фахівці сайту «Мінфін» серед чинників, що впливають на котирування, першим називають реакцію ринку на зниження облікової ставки НБУ до 15,5% річних з 25 жовтня.

«Нерезиденти на вторинному ринку вже зреагують на це сьогодні, а основні відповіді ми отримаємо наступного вівторка на аукціоні Мінфіну України щодо розміщення нових порцій ОВДП. Питання «чи готові інвестори знижуватися в прибутковості цього інструменту» стане найактуальнішим для всіх прогнозів поведінки валютного ринку на найближчий час. Справа в тому, що для купівлі цих паперів іноземцям потрібна гривня і від їх рішень про купівлю чи продаж своїх портфелів облігацій багато в чому залежить обсяг пропозиції та попиту на валюту на торгах, а тому і курс», – вказують аналітики.

Іншими чинниками впливу на валютний ринок є отримання від держави нових сум відшкодувань ПДВ експортерам та поведінка імпортерів; поведінка готівкового ринку та зниження залишків на коррахунках банків майже на 2 мільярди гривень — до 48,5 мільрда на ранок 25 жовтня. Очевидно на користь гривні грає лише останній показник.

XS
SM
MD
LG