Доступність посилання

ТОП новини

Моґеріні про Абхазію і Південну Осетію: Росія порушує міжнародне право


Федеріка Моґеріні нагадала Росії про зобов’язання, які вона взяла на себе, підписавши 12 серпня 2008 року угоду за посередництва ЄС
Федеріка Моґеріні нагадала Росії про зобов’язання, які вона взяла на себе, підписавши 12 серпня 2008 року угоду за посередництва ЄС

Російська військова присутність у Абхазії та Південній Осетії є продовженням порушень Росією міжнародного права та зобов’язань, які вона взяла на себе, підписавши 12 серпня 2008 року угоду за посередництва ЄС, заявила Високий представник ЄС із зовнішньої та безпекової політики Федеріка Моґеріні в 10 річницю конфлікту між Росією та Грузією.

Європейський союз продовжує притримуватися позиції мирного вирішення конфлікту й знову заявляє про свою тверду підтримку суверенітету й територіальної цілісності Грузії в межах своїх міжнародно визнаних кордонів, додає Моґеріні.

«ЄС вкотре підтверджує свою готовність продовжувати брати участь у процесі стабілізації і врегулювання конфлікту в Грузії, зокрема, продовжуючи свої зобов’язання співголови у Женевському процесі, зусилля Спеціального представника ЄС та продовження присутності на місці Моніторингової місії ЄС», – заявила голова європейської дипломатичної служби, відзначивши успіхи Грузії, яка «зараз є моделлю демократичної стабільності в регіоні».

Представниця ЄС також заявила, що вітає пакет пропозицій уряду Грузії «Крок до кращого майбутнього», який, на її переконання, може допомогти громадянам, що живуть з обох сторін адміністративного кордону, сприяючи розвитку торгівлі, освіти та мобільності.

«За ці десять років Грузія зміцнила свої демократичні інститути та здійснила реформи у сфері верховенства права, розвинула процвітаючу економіку і стала важливим місцем прямих іноземних інвестицій і туризму», – каже Моґеріні.

Грузія та ЄС підписали угоду про асоціацію, включно із поглибленою та всеохоплюючою зоною вільної торгівлі, яка формуватиме подальші двосторонні відносини протягом наступних років. У березні 2017 року для громадян Грузії набрав чинності безвізовий режим для короткострокових поїздок Шенгенською зоною.

Читайте також – МЗС України: Росія має вивести війська з окупованих територій Грузії

Десять років тому, в серпні 2008 року, почалася війна між Росією і Грузією в сепаратистських районах Абхазії і Південної Осетії. Провину за початок воєнних дій кожна зі сторін перекладає на противника. П'ятиденна війна забрала сотні життів і позбавила даху тисячі людей, донині обидві території перебувають в стані замороженого конфлікту.

Цю війну назвали першою європейською війною 21-го століття.

Після війни у 2008 році Росія визнала «незалежність» сепаратистських регіонів Грузії Абхазії і Південної Осетії. В обох регіонах є російські війська та бази. Крім Росії, рішення Сухумі й Цхінвалі про незалежність визнали також Нікарагуа, Венесуела і Науру. Тбілісі й країни Заходу вважають ці території окупованими регіонами Грузії.

Від 2014 року після російської анексії Криму триває збройний конфлікт на частині Донбасу. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці сепаратистів. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати хіба що російські «добровольці». За даними ООН, за час конфлікту загинули понад 10 300 людей.

XS
SM
MD
LG