Доступність посилання

ТОП новини

Молдова: учасники мітингу вимагають відставки уряду


Тисячі людей вийшли на антиурядовий протест у столиці Молдови Кишиневі
Тисячі людей вийшли на антиурядовий протест у столиці Молдови Кишиневі

Учасники мітингу протесту правої опозиції в Молдові зажадали відставки уряду і кримінального переслідування тих, хто причетний до крадіжки мільярда доларів з банківської системи республіки. Про це йдеться в резолюції, прийнятій ввечері 26 серпня за підсумками акції протесту.

В «Резолюції загальних зборів громадян Молдови» на уряд, очолюваний Демократичною партією, лідером якої є контроверсійний мільярдер Володимир Плахотнюк, покладається відповідальність за «зубожіння населення і масову міграцію; зрив зовнішнього фінансування Молдови; загрозу подальшого виконання Угоди про асоціацію з Євросоюзом». Її автори висловили «глибоку стурбованість антидемократичними діями влади», а також «відсутністю прогресу в розслідуванні крадіжки мільярда доларів з банківської системи Молдови».

У резолюції також містяться вимоги щодо анулювання змішаної виборчої системи; організації та проведення вільних і коректних виборів за пропорційною системою; визнання результатів виборів мера Кишинева, анульованих рішенням судів; припинення переслідування опозиції.

Автори резолюції також вимагають прийняття в Молдові «закон Магнітського», який «здатний забезпечити непідкупність молдовських чиновників». Протестувальники також вимагають кримінального переслідування громадян Молдови, в тому числі на території країн Євросоюзу, де були зафіксовані дії з вкраденими в Молдові грошима.

Учасники акції протесту провели марш центральними вулицями Кишинева, а також пікетування будівель адміністрації президента, парламенту та уряду, Служби інформації і безпеки, Національного центру з боротьби з корупцією.

Організатори мітингу закликали маніфестантів залишитися ночувати в центрі Кишинева, щоб вранці зустріти членів уряду і депутатів парламенту, які прийдуть покладати квіти до пам’ятника Стефану Великому.

У понеділок, 27 серпня, Молдова святкуватиме 27-у річницю незалежності.

XS
SM
MD
LG