Доступність посилання

ТОП новини

Москалькова заявляє, що Україна відмовляється обміняти затриманих у Криму моряків


Уповноважена з прав людини в Росії Тетяна Москалькова
Уповноважена з прав людини в Росії Тетяна Москалькова

Уповноважена з прав людини в Росії Тетяна Москалькова заявила 27 серпня, що Україна не відповідає на пропозицію обміняти українських рибалок із затриманого росіянами поблизу окупованого Криму судна «ЯМК-004» на кримчан із сейнера «Норд». Лист із такою пропозицією, як стверджує Москалькова, вона надіслала українській колезі Людмилі Денісовій.

«Дуже сподіваюся достукатися до сердець тих, хто може ухвалити рішення і зробити так, щоб російські і українські рибалки повернулися на батьківщину до своїх родин», – цитує Москалькову її офіційний сайт.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова наразі не реагувала на цю заяву Москалькової.

25 березня Держприкордонслужба України затримала в Азовському морі риболовецьке судно «Норд» із окупованого Криму, яке йшло під прапором Росії. Прокуратура АРК відкрила кримінальне провадження за фактом виходу судна «Норд» із закритого Києвом порту окупованої Керчі. 30 березня український суд заарештував судно. Капітанові оголосили підозру у скоєнні двох кримінальних правопорушень: порушення порядку в’їзду-виїзду з тимчасово окупованої території, а також заняття незаконним рибним промислом. Більша частина екіпажу, всі кримчани-громадяни України, теж досі перебуває на материковій частині України, бо вони мають при собі тільки російські паспорти – з погляду України, нечинні, – тому не можуть повернутися до Криму законним чином.

У відповідь 4 травня російські прикордонники затримали в Чорному морі українське риболовецьке судно «ЯМК-0041», звинувативши його в незаконному рибальстві. На борту перебувало п’ятеро членів екіпажу. Держприкордонслужба України повідомила, що затримане судно мало всі необхідні документи на вилов риби на українській території. Проти капітана судна порушили справу за звинуваченням у «незаконному видобутку морських біоресурсів у виключній економічній зоні Росії».

XS
SM
MD
LG