Доступність посилання

ТОП новини

В умовах карантину понад 10 тисяч митників продовжують працювати – Нефьодов


Голова Митної служби України Максим Нефьодов
Голова Митної служби України Максим Нефьодов

Голова Митної служби Максим Нефьодов повідомив, що в умовах запровадженого з метою запобігання поширенню коронавірусу карантину в Україні продовжують нести службу понад 10 тисяч митників. Про це він сказав в програмі «Суботнє інтерв’ю» на Радіо Свобода.

«На митниці зараз штатна чисельність реально наявних людей більш ніж 10 тисяч. Ми намагаємося тих людей, яких можна перевести на дистанційну роботу, на гнучкий графік, або тих людей, які готові добровільно піти у відпустку, спонукати скористатися своїм законним правом на відпустку в цей час, максимально це зробити. Але все-таки треба зрозуміти, що митниця у цьому плані є однією з організацій, які забезпечують життєдіяльність держави. Це і питання наповнення бюджету, і фінансування тієї ж самої медицини, це і питання критичного імпорту, тих же ж самих масок, тестів на коронавірус, апаратів штучної вентиляції легенів», – повідомив Нефьодов.

Він зазначив, що в нинішніх умовах митники є важдивою ланкою у забезпеченні і підтримці експорту.

«За всіма цими звинуваченнями і загальною панікою все-таки не треба не забувати, що це бізнес годує державу. І ми маємо забезпечувати нормальну роботу цього бізнесу. Якщо він не буде працювати, якщо він не буде експортувати, не буде заводити в країну валютну виручку, то, звичайно, наші можливості по боротьбі з коронавірусом і по вирішенню інших проблем будуть дуже обмежені. Тому абсолютно переважна більшість митників на посту і працює у прямому сенсі 24 на 7», – додав Нефьодов.

20 березня уряд звільнив від сплати мита та ПДВ імпортерів, які ввозять в Україну лікарські засоби, медичні вироби та медичне обладнання, призначене для боротьби з COVID-19. За останніми даними Митної служби України, за три місяці 2020 року до України завезли 148 апаратів штучної вентиляції легень (ШВЛ): у січні – 18 штук, у лютому – 97, у березні (станом на 27 березня) – 33.

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG