Доступність посилання

ТОП новини

В ООН заявляють про спалах домашнього насильства за умов карантину


У деяких країнах кількість звернень жінок у служби підтримки подвоїлася
У деяких країнах кількість звернень жінок у служби підтримки подвоїлася

За умов карантину та режиму самоізоляції, запроваджених у багатьох країнах для боротьби з поширенням коронавірусної інфекції, значно зросла кількість випадків домашнього насильства. Про це йдеться у відеозверненні генерального секретаря ООН Антоніу Ґутерріша, розміщеному в твітері.

«В останні тижні на тлі посилення економічного і соціального тиску і страху ми стаємо свідками жахливого глобальної спалаху насильства в сім’ї», – сказав Ґутерріш. За його словами, через необхідність ізоляції деякі жінки опинилися в «пастці» з партнерами, схильними до жорстокого поводження. У деяких країнах кількість звернень жінок у служби підтримки подвоїлася. При цьому співробітники правоохоронних органів і медичних установ перевантажені роботою, а місцевим групам підтримки жертв насильства не вистачає ресурсів, зазначив Ґутерріш.

Для вирішення проблеми генеральний секретар ООН запропонував владі країн світу збільшити фінансування некомерційних організацій, що опікуються підтримкою жертв насильства, встановити аварійні системи повідомлення про загрозу в аптеках і продуктових магазинах, а також прирівняти притулки для жертв насильства до об’єктів життєзабезпечення.

Режим карантину або самоізоляції у зв’язку з поширенням коронавірусу оголошений у десятках країн світу, в яких загалом живе близько третини населення Землі, або понад два з половиною мільярда людей.

XS
SM
MD
LG