Доступність посилання

ТОП новини

Українські військові повідомили про становище на фронті і поранених за день


Це архівне фото було зроблене біля Красногорівки, яку бойовики двічі обстріляли й нині
Це архівне фото було зроблене біля Красногорівки, яку бойовики двічі обстріляли й нині

У пресцентрі Об’єднаних сил, що ведуть операцію проти російських гібридних сил на окупованій частині Донбасу, повідомили про те, який був перебіг подій на фронті від початку доби.

За цим повідомленням, за цей час російські гібридні сили 10 разів порушили режим припинення вогню, зокрема з застосуванням заборонених мінськими домовленостями озброєнь. Унаслідок цих обстрілів двоє військовослужбовців Об’єднаних сил поранені; про можливі втрати з інших причин не повідомляється.

Вісім із обстрілів сталися в районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання «Схід», іще два – в ОТУ «Північ».

При цьому в повідомленні двічі зазначено: «Підрозділи Об’єднаних сил, використовуючи наявні вогневі засоби, вчасно та ефективно припинили провокації збройних формувань Російської Федерації», «Наші захисники негайно відреагували на ворожі збройні провокації. Українські військовослужбовці відкрили прицільний вогонь по позиціях противника, змусивши його припинити обстріли».

Також у повідомленні зазначено, що «на сьогодні випадків захворювання на коронавірусну інфекцію серед особового складу Об’єднаних сил не зафіксовано».

У підтримуваному і скеровуваному Росією незаконному збройному сепаратистському угрупованні «ДНР», що захопило частину Донецької області і визнане в Україні терористичним, заявляють про ранковий обстріл українськими силовиками селища Старомихайлівки на західній околиці окупованого Донецька, внаслідок чого, за їхнім твердженням, загинула мирна мешканка. Незалежних підтверджень цих заяв наразі немає. Окупована Старомихайлівка межує з двічі обстріляною бойовиками Красногорівкою, про що згадано в українському зведенні.

В аналогічному угрупованні «ЛНР», що діє на частині Луганщини, своїх заяв про становище на фронті за нинішній день наразі не робили.

На лінії фронту теоретично чинне чергове перемир’я, що, як і попередні, було проголошене як всеосяжне, безумовне, стале і безстрокове. Та, як і всі попередні, воно було порушене майже відразу після заявленого початку і відтоді порушується постійно. А останніми днями інтенсивність порушень значно зросла.

Припинення вогню й раніше не раз проголошувалися як «безстрокові і сталі», але порушувалися практично відразу. При цьому сторони заперечують свою вину в цих порушеннях і звинувачують противників у провокаціях.

Унаслідок російської гібридної агресії на сході України з квітня 2014 року, за останніми оприлюдненими оцінками ООН станом іще на 31 жовтня 2019 року, загинули від 13 тисяч до 13 тисяч 200 людей, із яких було щонайменше 3 тисячі 354 цивільних, приблизно 4 тисячі 100 українських бійців і приблизно 5 тисяч 650 членів російських гібридних збройних формувань. За цими ж даними, за цей час російської агресії також були поранені від 29 тисяч до 31 тисячі людей: приблизно від 7 тисяч до 9 тисяч цивільних, від 9 тисяч 500 до 10 тисяч 500 українських бійців і від 12 тисяч 500 до 13 тисяч 500 членів російських гібридних збройних формувань.

XS
SM
MD
LG