Доступність посилання

ТОП новини

На півдні України запрацював перший освітній хаб від місії ЄС


Центр офіційно відкрився з семінару для співробітників Національної поліції щодо злочинів проти довкілля
Центр офіційно відкрився з семінару для співробітників Національної поліції щодо злочинів проти довкілля

В Одесі запрацював перший в Україні навчальний центр консультативної місії Євросоюзу в Україні – Knowledge Hub. У центрі будуть проводити спільні заходи для партнерів консультативної місії в секторі громадської безпеки, а саме Національної поліції, прокуратури, органів судової влади, СБУ, МВС, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

Центр офіційно відкрився з семінару для співробітників Національної поліції щодо злочинів проти довкілля.

За словами заступника голови місії Фредріка Весслау, основна ціль створення хабу – налагодження та зміцнення діалогу між громадськістю і структурами в сфері безпеки. Від громадськості на семінар з екологічних злочинів запросили одеських активістів Віталія Устименка, Владислава Балінського, Григорія Козьму, Юрія Нікітіна, Артема Карташова.

Як наголосив голова представництва КМЄС в Одесі Раймондс Дейчманіс, це перший такий захід і його перша ціль – заговорити про таку проблему як екологічні злочини.

«Коли ми запрошували на семінар, ми пропонували кожній організації, кожному учаснику приходити зі своїм баченням вирішення проблем, зі своєю статистикою. Захист довкілля – це проблема, яка хвилює світ, і звісно злочини проти довкілля. Яскрава ілюстрація – це судно, яке досі лежить на пляжі в Одесі. Спочатку інтерес до нього був великий, а зараз ним цікавляться в основному туристи», – заявив Дейчманіс.

Йдеться про судно Delfi, яке сіло на мілину на пляжі ще в листопаді 2019 року. Власник не поспішає прибирати його, ще в лютому регіональна влада поставила йому своєрідний ультиматум – прибрати судно до 31 березня. Якщо це не буде зроблено власником судна, судно обіцяють прибрати силами Адміністрації морських портів України.

«Це не є випадковістю, що перший такий хаб ми відкрили саме в Одесі. Це не тільки тому, що Одеса – гарне місце, куди усім подобається приїжджати. Це тому що в Одесі ми бачимо можливість просування реформ вперед. І це просування буде супроводжуватись діалогом із громадянським суспільством», – заяви Весслау.

У хабі ще до офіційного відкриття відбулося 18 заходів і вже заплановано більше 20 на найближче майбутнє. За словами Весслау, місія постійно нагадує керівництву правоохоронних і силових структур про необхідність вести діяльність прозоро і підтримувати зв’язки із представниками громадськості та ЗМІ. У хабі також зможуть проводити свої заходи громадські організації, якщо їхня діяльність збігається із діяльністю місії та сприяє діалогу між державними агенціями і громадськістю.

Представництво КМЄС в Одесі розпочало роботу на початку 2018 року – була створена «Діалогова платформа» для координації планування заходів із забезпечення громадського порядку напередодні масових заходів. Останній рік консультативна місія активно працювала разом із поліцією, іншими правоохоронними органами, громадськими організаціями та регіональною владою над створенням стратегії безпеки на Одещині.

XS
SM
MD
LG