Доступність посилання

ТОП новини

У Москві попрощалися з письменником Володимиром Войновичем


Відомий російський письменник, багаторічний гість програм російської служби Радіо Свобода Володимир Войнович раптово помер у Москві 27 липня
Відомий російський письменник, багаторічний гість програм російської служби Радіо Свобода Володимир Войнович раптово помер у Москві 27 липня

У столиці Росії Москві попрощалися з письменником Володимиром Войновичем, який помер в ніч на 28 липня.

Попрощатися з письменником прийшли поет Володимир Вишневський, письменник Марія Арбатова, глава Російського єврейського конгресу Юрій Каннер, драматург Олександр Гельман, журналісти Віктор Шендерович, Юрій Рост, музикант Андрій Макаревич, політик Олексій Навальний.

Поховали Войновича на Троєкуровському кладовищі.

Автор трилогії про солдата Івана Чонкіна безкомпромісно захищав права і гідність людини. У травні цього року він підписався під вимогою передати засудженого в Росії Олега Сенцова владі України.

Володимир Войнович народився 26 вересня 1932 року в Сталінабаді (зараз Душанбе). Найбільш відомий твір Войновича – роман-трилогія «Життя і незвичайні пригоди солдата Івана Чонкіна», який він писав з 1963 року. Роман ходив у самвидаві, потім перша частина була опублікована в 1969 році у Франкфурті-на-Майні, а вся книга – в 1975 році в Парижі.

Войнович брав активну участь в русі за права людини, що викликало конфлікт з владою. У 1974 році його виключили зі Спілки письменників СРСР, в 1980 вислали з Радянського союзу, а в 1981 позбавили радянського громадянства. У 1980-1992 роках жив у ФРН і США. Співпрацював із Радіо Свобода.

У 1990 році Войновичу повернули радянське громадянство, і він приїхав назад в СРСР.

XS
SM
MD
LG