Доступність посилання

ТОП новини
09 квітня 2020, Київ 15:55

Рівняни мітингували проти будівництва деревообробного підприємства


Під час акції протесту в селі Городок

Екоактивісти, жителі села Городок та сотні рівнян протестували проти будівництва заводу міжнародної компанії Kronospan, яка виготовляє листові матеріали з деревини.

Європейські інвестори планують вкласти у виробництво 200 мільйонів євро.

Протестувальники вважають, що наслідком його роботи стануть викиди формальдегіду у завищених концентраціях. Як приклад називають екологічну ситуацію, яка виникла з аналогічним підприємством у Нововолинську.

Також люди стурбовані вирубкою лісів на території області, молоді насадження не встигають поповнювати лісовий фонд.

Мітинг проти будівництва деревообробного заводу під Рівним. Майдан Незалежності, Рівне, 9 лютого 2020 року
Мітинг проти будівництва деревообробного заводу під Рівним. Майдан Незалежності, Рівне, 9 лютого 2020 року

На території, яку викупило дочірнє підприємство «Кроноспану» – «Технопривід Інвест Груп», – розпочалися підготовчі роботи до будівництва. Раніше жителі Городка пікетували автошлях Рівне – Луцьк з вимогою їх зупинити.

Директор «Технопривід Інвест Груп» Павло Пильтяй каже, що завод матиме ефективні очисні фільтри, а сировиною будуть лише бракована деревина і тирса. Він вважає, що протести людей ініціювали конкуренти.

Активісти громадської організації «Екоклуб» вважають висновки про безпечність концентрації майбутніх викидів у довкілля неправдивими. Вони подали до департаменту екології власні розрахунки.

На думку протестувальників, під час оцінки впливу на довкілля порушені методики розрахунків. Оцінювався вплив лише на місто Рівне, а не на село Городок, у якому безпосередньо планують збудувати завод, – наголошують фахівці Рівненського обласного лабораторного центру.

Загалом в обласний департамент екології надійшло більше сімдесяти зауважень до «Оцінки впливу на довкілля» потужностей Kronospan. Рішення щодо надання дозволу на початок будівництва ще не ухвалене.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG