Доступність посилання

ТОП новини

Соратник історика Юрія Дмитрієва помер у російській тюремній лікарні


Сергій Колтирін
Сергій Колтирін

У російському регіоні Карелія помер у тюремній лікарні в Медвеж’єгорську директор міського музею Сергій Колтирін, засуджений до 9 років за ґратами в справі про педофілію і звільнений судом від покарання наприкінці березня. Про це Радіо Свобода повідомив його брат Володимир. Причиною смерті, за його словами, став рак.

Інформацію про смерть історика підтвердили в карельському управлінні Слідчого комітету. У відомстві зазначили, що розпочнуть перевірку після того, як до них надійдуть матеріали з управління Федеральної служби виконання покарань.

У травні 2019 року Сергія Колтиріна засудили до 9 років колонії. На початку березня суд звільнив його від ув'язнення через важку хворобу. Однак історик залишився в колонії, оскільки прокуратура оскаржила рішення. Слідство вважає, що Колтирін разом зі своїм знайомим Євгеном Носовим восени 2018 року здійснив розпусні дії щодо 13-річного підлітка. Колтирін заперечував провину.

Сергій Колтирін і голова карельського відділення правозахисного центру «Меморіал» Юрій Дмитрієв займалися роботою в комплексі «Сандармох», на території якого поховані жертви політичних репресій 1931–1941 років. Колтирін критикував розкопки в Сандармоху, організовані Російським військово-історичним товариством у серпні 2019 року з метою знайти на території меморіального комплексу поховання жертв фінської окупації часів Другої світової війни, які нібито існують на території комплексу.

XS
SM
MD
LG