Доступність посилання

ТОП новини

Росія і Катар заперечують звинувачення в купівлі за хабарі чемпіонатів світу з футболу


Емір Катару Хамад бін Халіфа ат-Тані, президент ФІФА Зепп Блаттер і заступник голови уряду Росії Ігор Шувалов після рішення про надання Росії і Катару права проведення Кубків світу з футболу 2 грудня 2010 року

Росія та Катар відкидають нові звинувачення у виплаті мільйонів доларів хабарів за отримання прав на проведення чемпіонатів світу з футболу.

Катар заявив, що «рішуче заперечує звинувачення, що містяться в судових документах». Кремль стверджує, що не здійснив порушень для отримання світової першості 2018 року.

«Росія абсолютно законно отримала право на проведення чемпіонату світу», ’ заявив речник Кремля Дмитро Пєсков..

Виконавчий директор російського оргкомітету чемпіонату 2018 року Олексій Сорокін заявив агентству «Інтерфакс», що звинувачення є «лише думкою юристів», а його комітет «неодноразово говорив, що наша заявка була прозорою».

У 2014 році комітет з питань етики ФІФА встановив, що Росія та інші кандидати, включно з Катаром, порушили деякі правила подання заявок, але ці порушення не вплинули на результати. У заяві ФІФА йдеться, що організація підтримує всі розслідування «імовірних дій з ознаками злочинних правопорушень». У Міжнародній федерації футболу також зазначають, що її власна комісія з етики вже запровадила санкції, включно із довічною забороною на діяльність у футболі щодо чиновників, згаданих у процесі.

Американська федеральна прокуратура 6 квітня вперше звинуватила колишніх футбольних функціонерів із кількох країн в отриманні хабарів від Росії і Катару. Ці країни домагалися і отримали право проведення чемпіонатів світу з футболу в 2018 і 2022 роках.

Згідно з обвинувальним висновком, колишній віцепрезидент ФІФА з Тринідаду і Тобаго Джек Ворнер отримав від Росії п’ять мільйонів доларів через мережу підставних компаній. Частину цих коштів виплатили американські фірми, які представляли інтереси Росії під час підготовки до чемпіонату світу. Колишній член виконавчого комітету ФІФА від Гватемали Рафаель Сальгеро звинувачується в отриманні мільйона доларів за голосування за надання Росії права проведення чемпіонату. Аргентинцеві Хуліо Грондоні, парагвайцеві Ніколасу Леосу і бразильцеві Рікардо Тейшейрі висунуті звинувачення в отриманні хабарів від Катару.

Процес голосування в 2010 році, в результаті якого Росія і Катар отримали право на проведення чемпіонатів світу з футболу, супроводжувала серія скандалів і розслідувань. Росія здобула тоді гору в протистоянні з Англією та спільними заявками Нідерландів і Бельгії, Іспанії та Португалії. Катар випередив у боротьбі за право приймати світову першість Сполучені Штати.

Ці результати одразу ж викликали підозри. Більш як половина учасників голосувань, серед яких і президент ФІФА Зепп Блаттер, стали об'єктами різних звинувачень. Блаттер згодом був усунений із посади президента після розслідування, проведеного комітетом ФІФА з етичних питань. Інші фігуранти справи стали об’єктами звинувачень у справах про продаж прав на трансляцію ігор чемпіонату і були змушені піти у відставку.

XS
SM
MD
LG