Доступність посилання

ТОП новини

Піврубля за день: російська валюта впала до мінімуму за два з половиною роки


Така тенденція спостерігається за умов, коли ціна нафти, одного з головних експортних товарів Росії, залишається стабільною – понад 77 доларів за барель марки Brent
Така тенденція спостерігається за умов, коли ціна нафти, одного з головних експортних товарів Росії, залишається стабільною – понад 77 доларів за барель марки Brent

Російський рубль упродовж всього торговельного дня 10 вересня продовжував слабшати щодо долара США. Одразу після відкриття торгів валюта Російської Федерації сягнула рівня понад 70 рублів за долар, а до кінця сесії наблизилася до показника 70 із половиною рублів. Це сталося вперше з березня 2016 року, упродовж 2018 року рубль втратив близько 19%.

Станом на 20:32 за Києвом втрати рубля становлять понад 57 копійок, свідчать дані profinance.ru.

Така тенденція спостерігається за умов, коли ціна нафти, одного з головних експортних товарів Росії, залишається стабільною – понад 77 доларів за барель марки Brent.

Причиною знецінення російської валюти фахівці називають чинні і потенційні санкції США, загальну стурбованість станом російської економіки, а також втечу капіталів із ринків, що розвиваються, – на тлі зростання привабливості американських активів.

За даними агенції Reuters, падіння рубля, швидше за все, буде обмежене російськими компаніями-експортерами, які продаватимуть іноземну валюту для виконання внутрішніх зобов'язань, зокрема, сплати податків у другій половині місяця.

Сполучені Штати та Єврсоюз запровадили санкції проти Росії, починаючи з 2014 року. Це було відповіддю на анексію українського Криму та підтримку Москвою озброєних сепаратистів на сході Україні.

8 серпня Держдепартамент США оголосив про нові санкції, спрямовані на покарання Москви за отруєння колишнього російського шпигуна Сергія Скріпаля та його дочки Юлії в Англії у березні із застосуванням хімічної зброї. Перший етап цих санкцій набрав чинності наприкінці серпня. Другий буде запроваджений наприкінці листопада, якщо Росія не надасть «надійних гарантій», що вона більше не буде застосовуватиме хімічну зброю.

XS
SM
MD
LG