Доступність посилання

ТОП новини

США внесли ультранаціоналістичний рух в Росії у список терористичних організацій


«Російський імперський рух» відкрито набирав бійців для поповнення лав підтримуваних Росією бойовиків на Донбасі
«Російський імперський рух» відкрито набирав бійців для поповнення лав підтримуваних Росією бойовиків на Донбасі

США внесли у список терористичних організацій російський ультранаціоналістичний рух під назвою в оригіналі «Русское имперское движение» («Російський імперський рух»), а трьох його лідерів визнало «терористами» – це Станіслав Воробйов, Денис Гарієв і Микола Трущалов.

Координатор Держдепартаменту США з питань боротьби із тероризмом Нейтан Сейлз 6 квітня назвав цей крок «безпрецедентним», заявивши, що у руху «безневинна кров на руках».

У Держдепартаменті вказують, що рух, який позиціонує себе як «російську православну національно-патріотичну і монархічну організацію», прагне відновити самодержавну монархію в Росії і оголосити її моноетнічною державою, класифікуючи як «російський народ» росіян, українців і білорусів.

За даними Сейлза, «Російський імперський рух» має свої відділення в Санкт-Петербурзі, Москві та Нижньому Новгороді, а його військове крило, «Імперський легіон», проводить навчання з рукопашного бою, бойових мистецтв та надає інші види бойової підготовки.

«У серпні 2016 року два підданих Швеції їздили в Санкт-Петербург і пройшли 11-денну напіввоєнізовану підготовку, надану «Російським імперським рухом». Через кілька місяців ці чоловіки і ще одна людина здійснили серію терористичних атак в шведському місті Гетеборг. У листопаді 2016 року ці фірми підірвали бомбу поруч з кафе», – сказав Сейлз і додав, що пізніше ці особи заклади бомбу у таборі для розміщення біженців.

Нападники були пізніше затримані силовиками у Швеції. Прокурор, який займався їх справою, за словами Сейлза, звинуватив «Російський імперський рух» в тому, що він радикалізував цих осіб і провів з ними тренінг, який і дозволив здійснити атаки.

Хоча «Російський імперський рух» не вважається спонсорованим Кремлем, він відкрито набирав бійців для поповнення лав підтримуваних Росією бойовиків, які борються проти Збройних сил України на Донбасі.

У вересні президент США Дональд Трамп підписав указ, який розширив санкції на боротьбу з тероризмом, дозволивши застосовувати визначення тероризму до груп, які проводять навчання бійців, що здійснюють дії терористичного характеру. Це означає, що тепер Міністерство фінансів США може занести в чорний список таку організацію і заблокувати її майно або активи у США.

XS
SM
MD
LG