Доступність посилання

ТОП новини

СБУ стверджує, що припинила роботу масштабного конвертцентру з обігом у 15 млрд грн


Повідомляється, що центр функціонував протягом 2019-2020 років, організатори зареєстрували понад 400 фіктивних фірм

Служба безпеки України повідомила, що припинила у Києві роботу масштабного конвертаційного центру, який, як стверджує відомство, за час своєї роботи організував обіг коштів на понад 15 мільярдів гривень.

«Центр функціонував протягом 2019-2020 років, організатори зареєстрували понад 400 фіктивних фірм. З його допомогою тисячі підприємств, зокрема державних та комунальних, ухилялися від сплати податків в особливо великих розмірах. До організації цієї схеми причетні посадовці комерційних банківських установ і колишнє керівництво Державної податкової служби. Вони, зокрема, давали можливість замовникам оминати систему автоматизованого моніторингу оцінки ступенів ризику. Таким чином зловмисники отримали можливість використовувати вразливості інформаційно-телекомунікаційних систем ДПС і як наслідок – ухилятися від сплати податків», – йдеться в повідомленні.

За даними СБУ, під час обшуків в офісах і місцях проживання фігурантів правоохоронці виявили понад 600 печаток фіктивних підприємств, офшорних компаній, нотаріусів, податкових органів, судів та органів місцевого самоврядування тощо.

«Цей конвертаційний центр був частиною більш глобального протиправного механізму формування сум податкового кредиту з ПДВ, який раніше блокувала Служба у ДПС... За версією слідства, у період свого існування у 2019-2020 роках ця схема щомісяця завдавала державі збитків на понад 2 мільярди гривень», – зазначили в СБУ.

Слідчі дії тривають.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG