Доступність посилання

ТОП новини

НАЗК взялося за суддю зі справи спійманого на хабарі в 150 тисяч доларів експрокурора із розслідування «Схем»


НАЗК перевірить, чи був конфлікт інтересів у діях судді Шевченківського суду Оксани Голуб, яка розглядає справу експрокурора Сергія Нечипоренка
НАЗК перевірить, чи був конфлікт інтересів у діях судді Шевченківського суду Оксани Голуб, яка розглядає справу експрокурора Сергія Нечипоренка

Національне агентство з питань запобігання корупції перевірить, чи був конфлікт інтересів у діях судді Шевченківського районного суду Києва Оксани Голуб, яка розглядає справу експрокурора Шевченківського та Подільського районів Сергія Нечипоренка, затриманого у листопаді 2015 року, за підозрою в отриманні хабаря у 150 тисяч доларів.

Чоловік судді Голуб, як встановили раніше журналісти, був підлеглим обвинуваченого Нечипоренка під час роботи в прокуратурі. Про це йшлося у розслідуванні «Посади мене, якщо зможеш» програми «Схеми: корупція в деталях» (спільний проєкт Радіо Свобода і телеканалу «UA:Перший»).

У НАЗК повідомили, що «розпочали моніторинг і контроль за виконанням суддею Шевченківського районного суду Києва Голуб О.А. актів законодавства з питань запобігання та врегулювання конфлікту інтересів». – про це йдеться у відповіді відомства громадській організації «Центр протидії корупції», яка звернулась до НАЗК з проханням перевірити наведені у журналістському розслідуванні факти щодо можливого конфлікту інтересів з боку судді.

Оксана Голуб – головуюча суддя у справі щодо затриманого за підозрою в хабарництві колишнього столичного прокурора Сергія Нечипоренка. Коли той очолював Шевченківську прокуратуру Києва, її чоловік Євген Голуб, як з’ясували «Схеми», працював його помічником.

Суддя Голуб раніше у коментарі журналістам заявила, що не вбачає у цьому конфлікту інтересів: «Я не вважаю, що тут є будь-який конфлікт інтересів».

Журналісти проаналізували справу Нечипоренка, яка вже протягом чотирьох років перебуває в судах, і виявили, що йому досі вдається уникати покарання: він вільно пересувається світом, йому повернули закордонний паспорт та зменшили заставу в 15 разів.

При цьому йому вдалося зняти або ж уникнути арешту більшої частини його земельних ділянок, автомобілів і нерухомого майна завдяки оформленню розлучення із дружиною та укладенню договору про розподіл майна, виявили журналісти.

Під час розслідування журналісти розповіли про розкішне життя експрокурора після затримання та резонансну справу, яка сходить нанівець без уваги громадськості. За період прокурорської служби і після неї родина Сергія Нечипоренка ставала власницею елітного майна в Україні й автопарку дорогих авто.

«Схеми» також з’ясували, що його старший син здобував освіту у приватних школах Великої Британії, а родина експрокурора, крім того, отримала нову нерухомість – у тому числі в Болгарії, куди він регулярно літає.

У 2015 році працівники прокуратури Київської області спільно зі співробітниками Управління внутрішньої безпеки СБУ затримали прокурора одного з районів Києва та колишнього прокурора району столиці, які, за даними правоохоронців, вимагали й отримали від громадянина неправомірну вигоду у розмірі 150 тисяч доларів США.

Серед затриманих були тодішній заступник прокурора Подільського району Олексій Білий та Сергій Нечипоренко, який на той момент вже майже рік як пішов з прокуратури Подільського району.

XS
SM
MD
LG