Доступність посилання

ТОП новини
10 травня 2021, Київ 21:33

До Белграда привезли російські ракетні системи «Панцир-С1»


Ракетна система «Панцир-С1»

На белградському військовому летовищі приземлився літак «Ан-124 Руслан» з ознаками РА-82038, який доставив дві ракетні системи «Панцир-С1» для протиповітряної оборони. Белград й Москва минулого року досягли домовленості про купівлю шести згаданих систем. Белградські ЗМІ повідомляють, що літак з ракетними системами летів понад Чорне море й територією Болгарії, котра надала дозвіл для польоту.

Офіційних даних щодо ціни й умов сплати згаданих ракетних систем немає.

Система «Панцир С» складається з протиповітряних ракет й гармат та відповідних радарів. Вона призначена, уточнюють белградські джерела, для захисту аеропортів, командних центрів, комунікаційних вузлів та інших важливих обʼєктів.

Минулого року, коли було підписано угоду про купівлю «панцирів», сербські урядовці стверджували, що йдеться про оборонну систему, та що вона не буде спрямована проти сусідів або інших країн. Сусідні країни Сербії – Чорногорія, Хорватія, Угорщина, Румунія й Болгарія – члени Північноатлантичного альянсу (НАТО). Македонія стане членом Альянсу через кілька тижнів. В Боснії і Герцеговині розташовані підрозділи НАТО в рамках мирних сил.

Розташування шести російських ракетних систем, на думку оглядачів, має більше політичну аніж військову вагу.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG