Доступність посилання

ТОП новини

Шахтарі Львівщини вимагають зарплати і звільнення міністра Насалика


Як стверджують протестувальники, на сьогодні держава заборгувала шахтам 250 мільйонів гривень за видобуте вугілля
Як стверджують протестувальники, на сьогодні держава заборгувала шахтам 250 мільйонів гривень за видобуте вугілля

Понад 200 гірників із усіх шахт держпідприємства «Львіввугілля» протестують 2 листопада під стінами Львівської облдержадміністрації з вимогою виплатити їм заборгованість по зарплаті, а також звільнити міністра енергетики та вугільної промисловості Ігоря Насалика.

Як стверджують протестувальники, на сьогодні держава заборгувала шахтам 250 мільйонів гривень за видобуте вугілля.

«За вересень мені виплатили 30% від зарплати. Не відвантажують вугілля на (теплоелектроцентралі – ред.) «Добротвір» і «Бурштин». Ми видобуваємо вугілля, воно є, а не відвантажують. Маємо власні гроші, а на модернізацію шахт їх не видають. Тут гірники зі всіх шахт», – розповів працівник шахти «Степова» ДП «Львівугілля» Петро.

«Шахта «Степова» виконала вчора річний план, а ми не можемо отримати зароблені гроші. Міністр Насалик постійно нас обманює. Ми вийшли вже на беззбитковий рівень, не просимо у держави дати гроші, а їх заробляємо. Ми заробили 280 мільйонів гривень, це фонд двох місяців, що йде на зарплати», – говорить шахтар Сергій Белінський.

Гірники заявляють, що протягом року замість виплати зарплати двічі на місяць їм на картку гроші перераховують 14-15 разів по 6–10% від суми.

«Минулого тижня я зустрічався з керівниками профспілок шахтарів, і ми обговорювали проблему з зарплатою. Я після цього інформував прем’єр міністра, сьогодні знову проінформую, також повідомлю і міністрові економіки, щоб вирішити проблему. Сьогодні я цілком на боці шахтарів, які мають вчасно отримувати зарплату за видобуте вугілля. Ті, які відповідають за розрахунки, мають почути, що вони заборгували шахтарям гроші», – повідомив гірникам голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

Акція гірників попереджувальна. Якщо у найближчий час шахтарям не виплатять зарплату за вересень, то вони вдадуться до більш радикального протесту.

Через невиплату зарплати гірники страйкують не лише на Львівщині. У Луганській області підземний страйк на шахті імені Капустіна державного підприємства «Лисичанськвугілля» триває з 19 жовтня. Гірники вимагають погасити заборгованість із зарплати та звільнити керівництво «Лисичанськвугілля». Загальний борг вугільного об’єднання перед гірниками становить 102 мільйони гривень.

XS
SM
MD
LG