В Апараті РНБО України ввели в експлуатацію інформаційно-аналітичну систему «СОТА», повідомила пресслужба РНБО.
«Система працює з Big Data, забезпечує зберігання, поєднання та аналіз даних з різних джерел задля підвищення достовірності, ефективного моніторингу стану національної безпеки по понад 20 напрямах, з метою ефективної координації діяльності державних органів. Серед цих напрямів – соціальна, внутрішньо- та зовнішньополітична безпека, події у зоні проведення ООС, поширення захворюваності на коронавірусну інфекцію COVID-19 у світі та в Україні, просторова та функціональна трансформація, самоврядування у контексті децентралізації, місцеві бюджети та спроможність громад, надрокористування, економічна безпека, фінансові ринки, загрози на внутрішніх та зовнішніх ринках тощо», – повідомили в РНБО.
За даними відомства, вся інформація, яка збирається із зовнішніх джерел і обробляється у системі, синхронізована з геопросторовими даними.
Повідомляється, що система має три контури обробки інформації: загальнодоступний, для службового користування та таємний.
Читайте також: РНБО заявила про спроби хакерів зламати систему документообігу державних органів