Доступність посилання

ТОП новини

Керівники федерацій звернулися до влади через фінансові загрози для спорту в умовах коронавірусу


Через пандемію коронавірусу всі спортивні заходи світового масштабу скасовані або перенесені на пізніші терміни
Через пандемію коронавірусу всі спортивні заходи світового масштабу скасовані або перенесені на пізніші терміни

Представники національних спортивних федерацій України звернулися з відкритим листом до керівництва держави через фінансові та іншого роду виклики, з якими може стикнутися галузь уктраїнського спорту в умовах пандемії коронавірусу.

«Шановний пане голово Верховної Ради України, шановні пані та панове народні депутати України. Ми, представники національних спортивних федерацій України звертаємося до вас через надзвичайну стурбованість, викликану пропозицією Кабінету міністрів України щодо безпрецедентного скорочення запланованого на 2020 рік фінансування спорту у нашій країні. Слід зазначити, що спортивна галузь України, особливо у сегменті спорту найвищих досягнень, вже зазнала значних втрат через пандемію коронавірусу COVID-19. Скасовано багато національних та міжнародних змагань, відтерміновано проведення Олімпійських та Паралімпійських Ігор, відмінені тренувальні збори, взагалі порушено весь тренувальний процес. Для відновлення – необхідні час та адекватна фінансова підтримка», – йдеться у зверненні.

Підписанти листа пишуть, що «складається враження, що спорт хочуть зробити донором для видобутку додаткових ресурсів» на боротьбу з коронавірусом.

«Не треба забувати, що після того, як пандемія відступить, продовжиться життя. І якщо сьогодні підтримати пропозицію Кабінету міністрів України, щодо зменшення фінансування спорту, то завтра цього самого спорту в Україні фактично не залишиться», – йдеться у листі.

Керівники спортивних федерацій пропонують залучити представників Міністерства молоді та спорту України, Комітету Верховної Ради з питань молоді та спорту та Національні Федерації з видів спорту, щоб «вираховувати об’єктивну суму, на яку відносно безболісно можна скоротити видатки на спортивну галузь протягом 2020 року».

Офіційних повідомлень від органів влади щодо реакції на таке зверення наразі немає.

Через пандемію коронавірусу всі спортивні заходи світового масштабу скасовані або перенесені на пізніші терміни, в тому числі Літня Олімпіада в Токіо.

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG