Доступність посилання

ТОП новини

«Свідки Єгови» заявляють про тортури з боку силовиків Росії


20 квітня 2017 року Верховний суд Росії визнав Управлінський центр «Свідків Єгови» екстремістською організацією
20 квітня 2017 року Верховний суд Росії визнав Управлінський центр «Свідків Єгови» екстремістською організацією

Релігійна організація «Свідки Єгови» заявляє про тортури, яких зазнають її члени, затримані російськими силовиками в північному місті Сургут. Щонайменше троє єговістів залишаються в СІЗО.

«Ударів струму, задушення до стану непритомності, побиттів зазнали щонайменше сім мирних свідків Єгови… Тортурами віруючих змушували відповідати на питання: «Де проходять збори свідків Єгови? Хто приходить на зібрання? Як прізвища старійшин? Який пароль у тебе на телефоні?» – ідеться в повідомленні на сайті релігійної організації.

Всього кримінальні справи порушені проти 19 членів організації «Свідки Єгови» в Сургуті. Серед них є і жінки.

У Слідчому комітеті Росії заперечують тортури до затриманих членів релігійної організації. Про це заявив речник комітету в Ханти-Мансійському регіоні Олег Менших.

20 квітня 2017 року Верховний суд Росії визнав Управлінський центр «Свідків Єгови» екстремістською організацією. Ще в серпні 2018 року правозахисна організація «Меморіал» визнала політв’язнями 29 прихильників «Свідків Єгови», яких звинувачують у тероризмі, і закликала негайно їх звільнити.

Уряди в Росії та деяких інших країнах із підозрою ставляться до діяльності «Свідків Єгови» через їхню позицію щодо військової служби, голосування та влади в цілому. Релігійна організація, яка має головний офіс у Нью-Йорку, стверджує, що в Росії нараховується близько 170 тисяч її прихильників.

XS
SM
MD
LG