Доступність посилання

ТОП новини

У Таджикистані пройшли парламентські вибори


Президент Таджикистану Емомалі Рахмон голосує на парламентських виборах 1 березня 2020 року

У Таджикистані в неділю, 1 березня, пройшли вибори в нижню палату парламенту. Виборчі дільниці працювали з 6:00 до 20:00 за місцевим часом. Уже в середині дня ЦВК країни визнав вибори такими, що відбулися: явка, за даними на 15:00 за місцевим часом, перевищила 75%. Всього в Таджикистані понад 4,5 мільйона виборців.

Підсумки виборів ще не підведені, але за результатами попередніх процедур з 2000 року більшість у парламенті незмінно отримувала Народна демократична партія Таджикистану (НДПТ). Лідер цієї партії – беззмінний з 1994 року президент країни Емомалі Рахмон.

Всього у виборах у 2020 році беруть участь сім партій. Опозиційна Соціал-демократична партія Таджикистану змогла висунути п'ятьох кандидатів для участі у виборах. У 2010-му і 2015 році опозиціонерам не вдалося отримати в парламенті жодного місця.

Спостерігачі відзначають, що до виборів не допущені інші опозиційні партії та об'єднання: ще в 2014 році в Таджикистані оголосили екстремістським заснований у Москві політичний рух «Група 24» (його лідера вбили в 2015-му), а через рік терористичною організацією була визнана «Партія ісламського відродження Таджикистану» (ПІВТ). До заборони на виборах 2000, 2005 та 2010 року ПІВТ отримувала, за офіційними даними, від 10% до 15% голосів.

За всю історію виборів у Таджикистані спостерігачі від ОБСЄ жодного разу не визнавали їх вільними, демократичними і такими, що відповідають міжнародним стандартам.

Представник ЦВК Таджикистану заявив 1 березня 2020 року, що скарг на порушення виборчого процесу в виборчу комісію не надходило.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG